Wiosna to wartość dodana dla PE [FELIETON]

Box2 Opinie
Monika Gotlibowska, partia Wiosna, fot. Anna Łukaszewicz

Jestem Polką i obywatelką Europy, swoją przynależność do obywateli Europy bardzo mocno podkreślam przy każdej okazji. Jednocześnie jestem bardzo dumna, że Polska jest częścią wspólnoty europejskiej. Od piętnastu lat uczestniczymy w życiu Unii Europejskiej, korzystając jednocześnie ze wszystkich dobrodziejstw z tym związanych. Trudno dziś pewnie sobie wyobrazić, w jakim miejscu byłaby Polska i jej obywatelki i obywatele, gdyby nie członkostwo w Unii.

Dlatego zachęcam wszystkich do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja. To nasz obywatelski obowiązek. Dziś szczególnej wagi!

REKLAMA

Sytuacja w kraju i rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz ich skłonności do negowania i krytykowania Unii Europejskiej pokazują ewidentny kierunek, w którym może zmierzać ta partia w kontekście wspólnoty państw członkowskich. Dziś Unia Europejska potrzebuje silnych szeregów przedstawicieli partii politycznych, którzy są skłonni rozmawiać o przyszłym kształcie Unii, ale nigdy nie podniosą ręki na samą ideę, która przyświecała jej utworzeniu i rozszerzaniu na kolejne kraje członkowskie. Unia potrzebuje zmian, ale wprowadzanych poprzez dialog i wypracowanie wspólnych stanowisk.

Wiosna Roberta Biedronia będzie wartością dodaną dla Parlamentu Europejskiego. Nasze postulaty programowe w centrum uwagi stawiają człowieka. Żyjemy już w większości nowoczesnych miastach i miasteczkach, teraz czas, aby podnieść komfort życia Polek i Polaków i ujednolicić standardy we wszystkich krajach członkowskich.

Wprowadzimy Europejską Kartę Praw Kobiet, Europejską Kartę Kultury i Sportu, Europejski Program Walki z Rakiem, Europejski Program Diagnostyki Zdrowotnej, Europejski Test Przyjaznego Prawa, Europejski Fundusz Wolnych Mediów, Europejską Politykę Obronności i szereg innych rozwiązań, które sprawią, że integracja polityczna, gospodarcza i społeczna będzie miała swój efekt w wyrównywaniu szans wszystkich krajów Unii Europejskiej.

2 thoughts on “Wiosna to wartość dodana dla PE [FELIETON]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *