Wisła w Toruniu ma już 616 cm. Pod koniec dnia poziom wody może zacząć… [FOTO]

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś (31 maja) o godz. 5 poziom Wisły w Toruniu osiągnął 615 cm, a o godz. 8 – 616 cm. Pod koniec dnia poziom wody może zacząć spadać i raczej nie osiągnie prognozowanego stanu alarmowego, czyli 650 cm.

Wszystko wskazuje, że poziom wody w Wiśle na wysokości Torunia zaczyna się stabilizować i pod koniec dnia zacznie spadać. Na razie jednak rośnie. O godz. 5 na wodowskazie było 615 cm, a o godz. 8 – 616 cm. Pomiar z godz. 4 – można śledzić je tutaj – wskazywał na 614 cm.

Wisła w Toruniu osiągnęła stan ostrzegawczy – 530 cm – w środę ok. godz. 12. Od tamtego momentu poziom wody rósł. W czwartkowe południe poziom wody wynosił już 578 cm, a ok. godz. 21 – przekroczył 6 m. Wszystko przez większe zrzuty wody z zapory we Włocławku. Do stanu alarmowego – w Toruniu to 650 cm – brakuje jeszcze kilkudziesięciu centymetrów.

– Jesteśmy w pełnej gotowości. Monitorujemy sytuację – mówi Przemysław Baniecki, oficer prasowy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. – Na razie nie mamy informacji o żadnych podtopieniach w Toruniu. Na godz. 8 poziom wody w Wiśle wynosił 616 cm przy zrzutach z zapory we Włocławku na poziomie 3325 m sześc. wody na sekundę.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *