Wisła w Toruniu ma już prawie 6 metrów. Poziom wody wciąż rośnie

112 Box1 Wiadomości
Wisła w okolicach ul. Przybyszewskiego, fot. Anna Zglińska

575 cm – taki poziom miała Wisła w Toruniu dziś w nocy, ok. godz. 4. Poziom wody wciąż rośnie – ok. 1 cm na godzinę – czyli już nieco wolniej niż wczoraj i przedwczoraj. Stan alarmowy w Toruniu to 650 cm.

Wczoraj (29 maja) o godz. 9.40 Wisła w Toruniu miała 509 cm. Ok. godz. 14 poziom wody wyniósł 531 cm, czyli przekroczył stan ostrzegawczy. Według ostatnich pomiarów – można je śledzić tutaj – dziś w nocy (30 maja) ok. godz. 4 Wisła w Toruniu ma 575 cm. O godz. 5 było 576 cm. Kolejny pomiar – z godz. 6 – był taki sam.

Do stanu alarmowego, który w naszym mieście jest ogłaszany przy 650 cm, jeszcze sporo brakuje. Poziom wody rośnie jednak wolniej niż wczoraj i przedwczoraj – o ok. 1 cm na godzinę.

Wczoraj o godz. 15 kierownik Stopnia Wodnego we Włocławku poinformował, że zrzut wody nie przekroczy 3100 m sześc./s. Oznacza to, że poziom wody w Wiśle w Toruniu nie osiągnie stanu alarmowego.

Apelujemy do osób przebywających na terenach wzdłuż rzeki Wisły o zachowanie rozwagi i ostrożności. Osoby przebywające na terenach zalewowych oraz użytkownicy ogrodów działkowych na Rudaku i przy ul. Przybyszewskiego powinny na bieżąco obserwować stan wody w Wiśle oraz podjąć niezbędne działania mające na celu ochronę żywego inwentarza i mienia na terenach zagrożonych podtapianiem – apeluje urząd miasta.

Bieżących informacji o sytuacji hydrologicznej na terenie miasta Torunia udziela całodobowo dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod tel. 56 611 93 10.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Wisła w Toruniu ma już prawie 6 metrów. Poziom wody wciąż rośnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *