Wjazd na Starówkę z zegarem. Kto będzie musiał go używać?

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Od lutego Miejski Zarząd Dróg wprowadził zegary do zezwoleń upoważniających kierowców do wjazdu i postoju w strefie zamieszkania na Starówce. Mają one ułatwić kontrolę czasu postoju, zwiększyć rotację pojazdów i wyeliminować nieprawidłowości.

MZD wydaje zezwolenia na wjazd i krótkotrwały postój poza miejscami wyznaczonymi w strefie zamieszkania na Starówce. Na ogół upoważniają one kierowców do postoju 30-minutowego. Najczęściej korzystają z nich dostawcy, restauratorzy, kurierzy i handlowcy, którzy prowadzą działalność w zespole staromiejskim.

– Niestety, wielu kierowców przekracza ten czas – zaznacza Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD. – Stąd pomysł na zegary, które będą jasną i czytelną informacją, co do godziny wjazdu na Starówkę. Zegar z oznaczeniem rozpoczęcia czasu postoju oraz zezwolenie wraz z biletem opłaty parkingowej będzie musiało być umieszczone za przednią szybą pojazdu, w taki sposób, aby można było odczytać wszystkie dane na nich zawarte.

Osoby, które posiadają zezwolenia wydane przed 1 lutym, mogą zgłosić się do kasy MZD przy Wałach gen. Sikorskiego 21/23 w godz. 8-19 lub do siedziby przy ul. Grudziądzkiej 159 (pokój 21) w godz. 7-15 po odbiór tekturowego zegara. Są one wydawane bezpłatnie.

Luty będzie traktowany jako okres wdrożeniowy. Od marca brak informacji o godzinie rozpoczęcia postoju będzie traktowany jako brak zezwolenia. Drogowcy przypominają, że wydane przez nich zezwolenia nie zwalniają z obowiązku stosowania się do przepisów o ruchu drogowym ani z opłat za parkowanie.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *