Wjazd na Starówkę z zegarem. Teraz już bez taryfy ulgowej!

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Weszły nowe zasady dotyczące zezwoleń na wjazd i krótkotrwały postój w zespole staromiejskim. Kierowcy, którzy z nich korzystają, muszą dodatkowo wyłożyć za szybą tekturowe zegary poświadczające czas rozpoczęcia postoju. Co grozi za brak zegara?

W lutym trwał tzw. okres wdrożeniowy, a od marca wszyscy kierowcy posiadający zezwolenia zezwolenia na wjazd i krótkotrwały postój (do 30 minut) muszą mieć dodatkowo wyłożone za szybą specjalne tekturowe zegary poświadczające czas rozpoczęcia postoju.

– To nowe rozwiązanie, wprowadzone w celu zdyscyplinowania kierowców wjeżdżających do centrum na podstawie zezwoleń, które Miejski Zarząd Dróg wydaje na wjazd i krótkotrwały postój poza miejscami wyznaczonymi w strefie zamieszkania – informują toruńscy drogowcy.

Najczęściej z takich zezwoleń korzystają dostawcy, restauratorzy, kurierzy i handlowcy, którzy prowadzą działalność na Starówce. Na ogół upoważniają one do półgodzinnego postoju. Zdarza się jednak, że czas zawarty w zezwoleniu nie jest przestrzegany.

Okres wdrożeniowy z końcem lutego dobiegł końca. Od marca zegary są już obowiązkowe. Ich brak będzie traktowany jako brak ważnego zezwolenia. Zegary są wydawane nieodpłatnie przez MZD przy ul. Grudziądzkiej 159 lub w kasie przy Wałach gen. Sikorskiego 21/23.

Urzędnicy przypominają, że obowiązek posiadania zegara nie dotyczy pozostałych kierowców, czyli posiadaczy abonamentów oraz kierowców parkujących na Starówce bez zezwolenia w miejscach do tego wyznaczonych.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *