Włamanie do Psiego Parku w Toruniu. “Jesteśmy po ludzku smutni”

112 Box2 Wiadomości
Fot. Psi Park Toruń

Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę. Ktoś włamał się na teren toruńskiego Psiego Parku, pozostawiając po sobie liczne zniszczenia. Ukradł m.in. kable, zasilające oświetlenie, które udało się zainstalować dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego.

Włamywacz zrobił dziurę w ogrodzeniu i sforsował kłódkę, zabezpieczającą pomieszczenie magazynowe.

Po bardziej dogłębnych oględzinach zauważyliśmy straty, których nikt się nie spodziewał. Skradziono kable zasilające oświetlenie całego placu! Niektóre świeżo położone, w wyniku prac zapewnionych przez Budżet Obywatelski. Chciało nam się wyć – informuje Psi Park w mediach społecznościowych. – Jesteśmy po ludzku smutni, że odbiera się nic winnym zwierzętom możliwości, które daje taki plac. Niezliczona ilość łapek odciśniętych w ziemi zostanie tam na zawsze, ale co z kolejnymi? Mielibyśmy odpuścić? Nigdy! Jednak stało się raz, boimy się więc o powtórki.

Psi Park w Toruniu, działający przy toruńskim schronisku, to miejsce, do którego można przyjść na spacer z psem i umożliwić mu integrację z innymi czworonogami pod nadzorem zoopsychologa. Koszt przebywania w parku to symboliczne 5 zł. Wszystkie pieniądze przeznaczane są na potrzeby schroniska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *