Włamywał się do aut i na konto bankowe [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości

15 lat odsiadki grozi 39-letniemu recydywiście z Włocławka, który włamywał się do aut w Toruniu i na konto bankowe. Mężczyznę udało się złapać w miniony poniedziałek po jednym z włamań.

W miniony poniedziałek tuż przed godz. 22 dyżurny toruńskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu przy ul. Starotoruńskiej. Natychmiast skierował w to miejsce policjantów z komisariatu Toruń Śródmieście.

– Ci sprawdzając teren przyległy do miejsca zdarzenia, zauważyli mężczyznę, który niósł coś w ręku – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Gdy bliżej podjechali, okazało się, że to radio samochodowe, a takie właśnie zginęło z pojazdu po włamaniu. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

Jak ustalili policjanci, sprawca wybił szybę w pojeździe marki Iveco, a następnie z wnętrza skradł radioodtwarzacz wart kilkaset złotych.

Kryminalni powiązali z tym człowiekiem jeszcze inne zgłoszenia. Okazało się, że tej samej nocy włamał się jeszcze do forda mondeo i ukradł z niego powerbank i inne drobne przedmioty.

39-latek stoi także za kilkukrotnym włamaniem na konto bankowe. 1 marca br. w centrum handlowym przy ul. Broniewskiego doszło do kradzieży portfela z kurtki pozostawionej na zapleczu jednego ze sklepów. Znajdowały się w nim z dokumenty, legitymacja służbowa i karta bankowa. Sprawca kilkakrotnie zapłacił skradzioną kartą w sklepach i punktach usługowych.

W czwartek (7 marca) 39-letni włocławianin z ust śledczych usłyszał łącznie osiem zarzutów, w tym siedem dotyczyło włamań, a jeden kradzieży portfela z dokumentami. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

W marcu minionego roku opuścił zakład karny, gdzie przebywał od 2015 r. Ponieważ wszystkich swoich czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *