Włamywali się do bankomatów. Tym razem im się nie udało [WIDEO + FOTO]

112 Box2 Region Wiadomości
fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali sprawców serii włamań do bankomatów m.in. w Toruniu, Bydgoszczy i Solcu Kujawskim.

14 maja policjanci z Torunia dostali zgłoszenie o nieudanej próbie włamania do bankomatu w Przysieku (gmina Zławieś Wielka). Na miejscu do działań włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Po sprawdzeniu okolicy w lesie odnaleziono forda mondeo, którym najprawdopodobniej poruszali się włamywacze. Policyjny pies podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy na pobliskie pola, gdzie udało się zatrzymać 32-letniego torunianina. Mężczyzna okazał się jednym ze sprawców.

– Dalsza praca policjantów pozwoliła na wytypowanie, a następnie zatrzymanie osób, które usiłowały włamać się do bankomatów – informuje Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. – Tego samego dnia popołudniu policjanci zatrzymali na ulicach Bydgoszczy kolejnego ze sprawców – 34-letniego Ukraińca. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Toruń Centrum-Zachód mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania włamań do bankomatów w Przysieku i Toruniu przy ul. Ugory. Prokurator wnioskował o ich aresztowanie. Obaj decyzją sądu trafili tam na trzy miesiące.

W ubiegłym tygodniu w Toruniu kryminalni z Bydgoszczy wspólnie z policjantami z Torunia zatrzymali trzeciego wspólnika – 31-letniego Ukraińca, który także usłyszał zarzut usiłowania włamania do bankomatu w Toruniu. Wobec niego prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru, zakazu opuszczania Polski i zatrzymaniu paszportu.

– Z informacji, które posiadają policjanci wynika, że mężczyźni mogli usiłować włamać się do bankomatów także w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim i Mikołajkach (woj. pomorskie) – informuje Chlebicz. – Stosowali różne metody. A to usiłowali wysadzić bankomat, a to wyrwać go i zabrać ze sobą, a nawet przy użyciu łomu go otworzyć. Za każdym razem nieudolnie.

Teraz policjanci analizują sprawy dotyczące włamań do bankomatów i gromadzą materiał dowodowy umożliwiający prokuratorowi przedstawienie podejrzanym kolejnych zarzutów. Możliwe są w tej sprawie następne zatrzymania.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *