Wniosek o 500+ złożymy elektronicznie. Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie zmienia zasady funkcjonowania

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Złożenie wniosku o 500+, zasiłek rodzinny, macierzyńskie czy becikowe będzie możliwy tylko za pośrednictwem poczty tradycyjnej i mediów elektronicznych. Ograniczenie kontaktu z mieszkańcami ma na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Osobista wizyta w Toruńskim Centrum Świadczeń Rodzinie będzie możliwa tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu.

W najbliższym czasie, czyli dopóki stan zagrożenia epidemicznego nie zostanie odwołany, większość spraw o świadczenia rodzinne będzie można załatwić tylko przez telefon, maila lub listownie. Osobisty kontakt jest możliwy tylko po wcześniejszym umówieniu się pod numerem: (56)6117979. Na wizytę mogą umówić się tylko osoby, które otrzymały wezwanie w sprawie poprawienia wniosku o świadczenia lub informację o utracie ważności karty przedpłaconej. Osobisty kontakt będzie możliwy także w celu przeprowadzenia wywiadu z dłużnikiem alimentacyjnym oraz w celu odebrania Kart Dużej Rodziny.

Co ze złożeniem wniosku o świadczenie wychowawcze 500+? W tym wypadku będzie go można złożyć tylko i wyłącznie za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub elektronicznie. E-wniosek można złożyć za pośrednictwem portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej. Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie przypomina przy tej okazji, że na złożenie wniosku jest aż 3 miesiące od urodzenia dziecka. Osobistą wizytę w urzędzie można w związku z tym bez obaw odłożyć na późniejszy czas.

Wnioski o pozostałe świadczenia rodzinne również powinny być składane w formie elektronicznej. Chodzi tutaj przede wszystkim o becikowe, macierzyńskie, świadczenia opiekuńcze, zasiłek pielęgnacyjny, zasiłek rodzinny, świadczenia alimentacyjne, dodatki mieszkaniowe i dopłaty czynszowe.

Wypełnione dokumenty można też wrzucić do urny podawczej w siedzibie Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie przy ul. Batorego. Terminy dostarczenia dokumentów dla osób, które otrzymały wezwania, ulegną wydłużeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *