Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły infolinię wsparcia psychologicznego

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Darmowa i całodobowa infolinia wsparcia psychologicznego działa już od 18 marca. Dedykowana jest dla osób, znajdujących się w kryzysie, związanym z kwarantanną lub leczeniem. To jedno z wielu działań, podejmowanych przez WOT w celu ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Osoby samotne, starsze, źle znoszące izolację lub odczuwające stan wzmożonego zagrożenia w związku z epidemią COVID-19 mogą liczyć na wsparcie. Odczuwany niepokój wiąże się nie tylko z lękiem o zdrowie własne i rodziny, ale wynika z dezorganizacji życia rodzinnego i zawodowego. Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły bezpłatną infolinię, na której doświadczeni psychologowie udzielają teleporad. Dzwonić można pod nr tel.: 800-100-102. Wsparcie może przyjąć także formę wideo czatu, udostępnionego za pośrednictwem platformy Skype pn “Wsparcie psychologiczne WOT”. Obsługą psychologiczną zajmują się wykwalifikowani terapeuci, pracownicy wojska.

Utworzenie infolinii to wniosek z doświadczeń innych państw dotkniętych epidemią koronowirusa oraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczne w tym zakresie – tłumaczy kpt. dr Diana Warhocka, oficer prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

To nie jedyne działania, podejmowane przez Wojska Obrony Terytorialnej w ramach walki z epidemią koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *