WOŚP przekaże polskiej służbie zdrowia m.in. 2,6 mln maseczek

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże m.in. 2,6 mln maseczek chirurgicznych stacjom pogotowia ratunkowego, DPS-om, oddziałom ginekologiczno-położniczym i szpitalom walczącym z koronawirusem – podała Fundacja WOŚP.

Jak poinformowano w komunikacie, maseczki stanowią największą część dostawy realizowanej przez WOŚP. Polskiej służbie zdrowia przekazane zostaną również inne środki ochrony osobistej, m.in. przyłbice, płyny dezynfekujące i mydła.

Fundacja w tym tygodniu rozdysponuje 1,6 mln maseczek, a kolejny milion w ciągu najbliższych dwóch tygodni – po tym jak dotrze transport z Chin – przekazano.

Poza zakupem środków ochrony osobistej, fundacja zakupiła do walki z epidemią koronawirusa sprzęt medyczny, m.in. łóżka do intensywnej opieki medycznej, kardiomonitory i respiratory. Wykaz placówek, które obdarowywane są przez WOŚP, dostępny jest na stronie internetowej fundacji – wskazano w komunikacie.

Zakupy realizowane są m.in. dzięki środkom zgromadzonym w ramach specjalnego Funduszu Interwencyjnego, który wspierać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Do tej pory w ramach Funduszu udało się zgromadzić 12,7 mln zł – podkreślono.

WOŚP wydała już na walkę z koronawirusem ok. 36 mln zł.

(PAP) Autorka: Alicja Skiba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *