Wpływ pandemii na świat oraz Zielony Ład – o czym będzie się debatować na Welconomy Forum?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W dniach 21-22 czerwca tego roku odbędzie się 28. edycja Welconomy Forum in Toruń. Tak jak w zeszłym roku Forum odbędzie się w sposób tradycyjny pierwszego dnia na terenie CKK Jordanki w Toruniu, natomiast drugi dzień konferencji zostanie przeprowadzony w formie online. Nagrane wcześniej panele tematyczne zostaną opublikowane na kanale Welconomy w platformie YouTube.

Sesję inauguracyjną, podczas której uczestnicy będą debatować nad wpływem pandemii na zmiany społeczno- gospodarcze w kraju i na świecie poprowadzi profesor Michał Kleiber. Z kolei sesję plenarną dotyczącą Zielonego Ładu  będzie koordynował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak.

Zielony Ład jako zagadnienie wpływające na wszystkie rodzaje aktywności gospodarczej, społecznej i kulturalnej zostanie omówiony szerzej podczas panelu „W zielone gramy”, który moderować będzie przewodnicząca Sejmiku Kujawsko- Pomorskiego Elżbieta Piniewska.

W ramach Welconomy odbędzie się Bałtyckie Forum Samorządowe podczas głównym tematem będzie to, jak zachęcić inwestorów do budowania fabryk w małych miejscowościach i jakie czynniki utrudniają im działanie w tej sferze.

Tak jak w minionych latach osobny blok przeznaczony będzie dyskusji na temat współpracy z zagranicą. Gościć będą między innymi przedstawiciele dyplomacji oraz przedsiębiorców zagranicznych.

Na specjalną uwagę podczas tegorocznego Welconomy zasługuje debata kilku urzędujących obecnie wojewodów na temat działań administracji rządowej w regionach podczas walki z pandemią. Poprowadzi ją wojewoda kujawsko- pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Współorganizatorami 28. Welconomy Forum in Toruń są: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Kapsch Telematic Services sp. z o.o., Gmina Miasta Toruń, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Fundusz Rozwoju, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Żabka Polska sp. z o.o.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *