Wraca Toruńska Olimpiada Przedszkoli i Szkół. Jutro początek zawodów

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią wznowione zostaną sportowe rozgrywki szkół. Jutro odbędą się pierwsze zawody w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół 2021/22.

Dyscypliny na świeżym powietrzu zaproponowane przez koordynatorów z aprobatą Wydziału Sportu i Rekreacji to: lekkoatletyka (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada), piłka nożna (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada), ergometry (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada), kolarstwo (Igrzyska Dzieci).

REKLAMA

Jutro na starcie pojawią się kolarze. O godzinie 10:00 na Placu Cyrkowym przy Skarpie odbędą się Mistrzostwa Torunia dla dziewcząt i chłopców. W przyszłym tygodniu, od wtorku 19 do piątku 22 października rozgrywane będą zawody w ramach Toruńskiej Ligi Lekkoatletycznej. Natomiast 25 i 26 października będą eliminacje mistrzostw miasta na ergometrach wioślarskich, finały w tej konkurencji zaplanowano na 24 i 25 listopada.

Decyzja o ewentualnym rozszerzaniu programu dyscyplin sportowych na poszczególnych poziomach oraz ogólnego podsumowania współzawodnictwa sportowego zostanie podjęta w przyszłym roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *