Wręczono nagrody dla “Obiektów roku”

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Wczoraj w Baju Pomorskim odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie “Obiekty roku – edycja 2019-2020”. Zgłoszono do niego 15 obiektów w trzech kategoriach.

Laureaci konkursu otrzymali z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i jego zastępcy tablice pamiątkowe i statuetki “Obiekt roku”, a osoby uczestniczące w procesie projektowo-wykonawczym oraz wyróżnione w konkursie – pamiątkowe dyplomy.

Mimo trudnego okresu pandemii budownictwo w naszym mieście rozwijało się, powstawały nowe obiekty, w tym tak wyjątkowe i ciekawe, jak te, które zostały nagrodzone w edycji konkursu „Obiekt Roku” za lata 2019-2020 – powiedział prezydent podczas wręczenia nagród.

Włodarz miasta dodał także:

Każdy z nagrodzonych czy wyróżnionych obiektów jest inny – interesujący i oryginalny, ale wszystkie posiadają podstawową wartość – są dostępne i przyjazne użytkowo dla tych, którzy z nich korzystają. Dzięki nim krajobraz miasta jest coraz ciekawszy i coraz bardziej wyrazisty.

W tej edycji zgłoszono 15 obiektów. Najbardziej popularną kategorią były zespoły i pojedyncze budynki mieszkalne wielorodzinne – zgłoszono ich aż 8. Tutaj komisja konkursowa orzekła jednogłośnie, iż najlepszy wśród nominowanych jest budynek mieszkalny wielorodzinny zlokalizowany przy ul. Pułaskiego 1, wzniesiony przez Tombud Sp. z o.o. Zdaniem jury inwestor i projektanci dobrze wykorzystali walory działki, wzbogacając nowoczesną architekturą teren sąsiedni i tworząc wnętrze urbanistyczne oferujące niecodzienne walory estetyczne. Drugi nagrodzony obiekt to budynek mieszkalny jednorodzinny przy ul. Romantycznej 11, należący do Joanny i Macieja Pająków. Uwagę jurorów zwróciła starannie przemyślana i zaprojektowana architektura, o estetycznej i nowoczesnej formie oraz umiejętne i ciekawe wykorzystanie walorów otoczenia.

W kategorii obiektów użyteczności publicznej wygrał budynek Parku Wodnego przy ul. Bażyńskich 9. W opinii jurorów obiekt imponuje rozmachem i szczególną dbałością o efekt końcowy.

W kategorii “rewaloryzacja i adaptacja obiektów zabytkowych” obiektem roku został budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. św. Jakuba 14. Dawniej mieściła się w nim pralnia garnizonowa. Obiekt został wyremontowany, przebudowany i nadbudowany.

Wyróżnienia otrzymały dwie inwestycje spółki LEM-BUD: zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Szosa Lubicka 13A, 13B – za stworzenie nowej jakości przestrzeni publicznej na mapie miasta i budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Okólnej 94 – za możliwość dalszego kreowania wspólnej przestrzeni publicznej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.