Wsparcie dla gastronomii i fitness. Podpisano pierwsze umowy

Box2 Wiadomości Województwo box
Podpisanie umów o wsparcie dla strefy gastro, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Podpisano już pierwsze umowy w ramach marszałkowskiego wsparcia dla branży gastronomicznej i branży fitness. W obu naborach wpłynęło łącznie 500 wniosków, a pieniądze na konta przedsiębiorców miały trafić jeszcze w tym roku. Podpisywanie kolejnych umów trwa.

Pierwsze umowy zawarli właściciele Firmy Handlowo-Usługowej Aleksandra, kawiarni Cake Today i restauracji Artystyczna Bistro.

– Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi. Mając na względzie sytuację firm i ich pracowników, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw sygnalizowanym przez te środowiska oczekiwaniom. Dziękuję współpracującym z nami przedstawicielom obu branż za to, że pomogli nam stworzyć warunki naboru pod te oczekiwania oraz pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, którzy przyjęli dodatkowe obowiązki, aby jak najszybciej udało się przekazać beneficjentom potrzebne wsparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nabory odbywały się w terminach 1-7 i 9-10 grudnia. Drugi z nich został rozszerzony o granty dla tych przedsiębiorstw, które faktycznie prowadzą działalność gastronomiczną lub ośrodek budowania formy, ale w rejestrach przedsiębiorstw (CEIDG, KRS, REGON) nie wskazały ich jako działalności przeważającej. Pozytywną weryfikację przeszła już większość wniosków. Umowy podpisywane są w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu oraz w jego czterech przedstawicielstwach: w Bydgoszczy, Grudziądzu, Inowrocławiu i we Włocławku.

W ramach grantów obrotowych na utrzymanie miejsc pracy, przedsiębiorcy mogą liczyć na kwotę 3 tys. zł miesięcznie na pracownika. Te firmy, które zmuszone były do zamknięcia lokalu, mogą dostać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *