Wsparcie dla gastronomii i fitness. Urząd Marszałkowski weryfikuje wnioski

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W grudniu przedsiębiorcy z branż gastronomicznej i fitness mogli składać do Urzędu Marszałkowskiego wnioski o granty na utrzymanie miejsc pracy. Dedykowane środki z marszałkowskiego pakietu antykryzysowego mają do firm trafić jeszcze w grudniu. W obu naborach wpłynęło pół tysiąca wniosków.

Nabory odbywały się w terminach 1-7 i 9-10 grudnia. Drugi z nich został rozszerzony o granty dla tych przedsiębiorstw, które faktycznie prowadzą działalność gastronomiczną lub ośrodek budowania formy, ale w rejestrach przedsiębiorstw (CEIDG, KRS, REGON) nie wskazały ich jako działalności przeważającej.

– Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi. Mając na względzie sytuację firm i ich pracowników, biorąc pod uwagę zagrożenia egzystencjalne wielu rodzin, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw sygnalizowanym przez te środowiska oczekiwaniom. Dziękuję współpracującym z nami przedstawicielom obu branż za to, że pomogli nam stworzyć warunki naboru pod te oczekiwania – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Obecnie trwa weryfikacja łącznie 500 złożonych w obu naborach wniosków. W ramach grantów obrotowych na utrzymanie miejsc pracy, przedsiębiorcy mogą liczyć na kwotę 3 tys. zł miesięcznie na pracownika. Te firmy, które zmuszone były do zamknięcia lokalu, mogą dostać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy.

Tagged

1 thought on “Wsparcie dla gastronomii i fitness. Urząd Marszałkowski weryfikuje wnioski

  1. Ciekawe, dlaczego te akurat branże dofinansowuje PO-KO za cudze-społeczne pieniądze. To my mamy wolny rynek, czy też jedni żyją na koszt drugich? Na koszt społeczeństwa. Taki system to jak się nazywa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *