Wsparcie dla kujawsko-pomorskich DPS-ów. Trwa zbiórka społeczna

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Toruńska Fundacja Lex Lupus zainicjowała akcję pomocową dla Domów Pomocy Społecznej w regionie. Celem jest wsparcie mieszkańców i pracowników tych placówek w walce z koronawirusem. Pierwsze paczki udało się już dostarczyć do dwóch toruńskich DPS-ów. “Wiemy, że Polacy mają ogromną siłę i serca przepełnione dobrocią”, mówią organizatorzy akcji.

Koordynacji zbiórki na podstawowe materiały ochronne dla DPS-ów podjęła się Fundacja Lex Lupus.

Polskie społeczeństwo daje piękny przykład tego, jak wspiera służby medyczne w walce z koronawirusem. Jednak są miejsca, które również potrzebują takiej pomocy, a o nich pamięta się już rzadziej – są to Domy Pomocy Społecznej – tłumaczą swoją motywację organizatorzy zbiórki.

Środki finansowe można przekazywać na portalu zrzutka.pl – Dom Pomocy Społecznej “Kujawsko-Pomorskie”. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na niezbędne artykuły, zapewniające bezpieczeństwo w czasie epidemii, czyli maseczki, rękawiczki, gogle ochronne, fartuchy ochronne, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni czy przyłbice. Środki będą rozdysponowywane na podstawie zapotrzebowania, zgłaszanego przez poszczególne placówki. Fundacja zbiera także artykuły, przekazywane przez darczyńców.

Choć dopiero rozpoczęliśmy akcję to udało nam się dostarczyć pierwsze paczki do Domu Pomocy Społecznej na Rydygiera oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej na Bielawach – opowiada Angelika Jaworska, jedna z koordynatorek akcji.

Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na dedykowanej grupie na Facebooku “Wsparcie dla DPS Kujawsko-Pomorskie“.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *