Wsparcie dla NGO z regionu. Otrzymają ponad 200 tys. zł

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Andrzej Goiński/UMWK-P

Dwadzieścia sześć organizacji pozarządowych z regionu, które zajmują się ochroną i promocją zdrowia otrzyma dofinansowanie z wojewódzkiego samorządu. Dzięki dwóm wojewódzkim konkursom, do organizacji trafi ponad 200 tys. zł. 

– Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

W ramach konkursu “Ochrona i promocja zdrowia” dofinansowania popłyną do piętnastu organizacji. Pomoc trafi m.in. do Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących Pionek we Włocławku, organizatora akcji “Niewidomy, ale aktywny”. Z kolei Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy dzięki wsparciu zrealizuje zadanie “W zdrowym ciele zdrowa krew”, a w Toruniu będą mogły odbyć się warsztaty promujące zdrowy styl życia wśród rodzin “Pan Zdrówko”.

Drugim z marszałkowskich konkursów jest “Ochrona zdrowia psychicznego”, w ramach którego wsparcie trafi do kolejnych jedenastu organizacji. Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Osobom Uzależnionym Od Alkoholu, Osobom Współuzależnionym Oraz Ofiarom Przemocy “Alwernia” w Bydgoszczy zrealizuje dzięki temu konsultacje prawne o tematyce praw pacjenta i prawa ochrony zdrowia psychicznego oraz warsztaty umiejętności psychospołecznych dla członków rodzin osoby z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi. W Toruniu Stowarzyszenie “Współpraca” piąty już raz podejmie się organizacji Kujawsko-Pomorskiego Forum Psychiatrii Środowiskowej. Ponadto, dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “Szansa”  w Siemionkach w powiecie mogileńskim wyda kalendarz na 2021 rok.

Urząd Marszałkowski każdego roku wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. NGO liczyć mogą w tym zakresie na blisko 8 mln zł, rozdysponowanych w ramach 26 konkursów. Wsparcie otrzymało już m.in. 70 klubów i stowarzyszeń sportowych z regionu.

Wyniki konkursów dostępne są na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *