Wsparcie dla ochrony zdrowia psychicznego. Urząd Marszałowski przyznał dotacje [LISTA]

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przyznał 11 organizacjom zajmującym się wsparciem osób z problemami psychicznymi i ich rodzin wsparcie na łączną kwotę 80 tysięcy złotych. Na liście dofinansowanych organizacji znajdują się również te z Torunia.

– Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

80 tys. zł trafiło do organizacji z regionu zajmujących się ochroną zdrowia psychicznego. Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa i trafiły głównie do organizacji pozarządowych z Bydgoszczy i Toruniu. Wśród toruńskich organizacji znalazły się Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Dzieci i Młodzieży “Dobry Start” (13,1 tys. zł), Fundacja “Światło” (6,9 tys. zł) oraz Fundacja Na Rzecz Integracji Międzypokoleniowej i Dobrego Życia Seniorów “Łączymy Pokolenia” (7,9 tys. zł). Pełna lista dofinansowanych organizacji wraz z nazwami wspartych projektów dostępna jest tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.