Wsparcie dla szpitali i instytucji pomocy społecznej w kujawsko-pomorskim

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Szpitale oraz instytucje ochrony zdrowia i opieki społecznej z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymały pomoc rządową o łącznej wartości 7.5 mln zł. Pomoc z budżetu państwa przekazywana jest za pośrednictwem wojewody zarówno w formie finansowej, jak i rzeczowej.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapewnia, że na wsparcie mogą liczyć domy pomocy społecznej, ośrodki pomocy społecznej, schroniska i placówki opiekuńczo-wychowawcze, szpitale, ratownictwo medyczne i stacje sanitarno-epidemiologiczne. Na konta wszystkich domów pomocy społecznej od Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło do tej pory ok. 0.5 mln zł. Dla pracowników i podopiecznych takich jednostek przekazanych zostało również kilkaset tysięcy sztuk maseczek i rękawiczek, a także przyłbice, kombinezony, płyny do dezynfekcji, gogle i fartuchy.

Szpitale zakaźne w województwie kujawsko-pomorskim z kolei otrzymały do tej pory z puli rządowej ok. 6 mln zł. Środki pozwoliły na zakup karetki, respiratorów, defibrylatorów, ECMO, pomp infuzyjnych, kardiomonitorów i sprzętu laboratoryjnego. Pomoc popłynęła także do Zespołów Ratownictwa Medycznego i Sanepidu, m.in. na sprzęt do odkażania ambulansów i zakup środków ochrony bezpośredniej. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował także, że Spółki Skarbu Państwa przekazały dla placówek służby zdrowia z województwa kujawsko-pomorskiego kilkadziesiąt samochodów i darowiznę w wysokości ponad 3 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *