Wsparcie psychologiczne dla młodzieży. Gdzie szukać pomocy?

Wiadomości
fot. Pixabay

W tym roku ferie zimowe dla całego kraju odbywają się w terminie od 4 do 17 stycznia. Z uwagi na liczne ograniczenia, jakie towarzyszą czasowi pandemii, niektórzy uczniowie mogą szczególnie trudno znieść ten okres. Na pomoc przychodzi toruńska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która oferuje wsparcie również w ferie.

Młodzież szkolna może skorzystać z kilku form pomocy. Od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00 czynna jest specjalna infolinia dla dzieci i młodzieży, dostępna pod nr 514 333 989. Z kolei rodzice z telefonicznego dyżuru mogą skorzystać we wtorki i w czwartki w godz. 16:00 – 18:00, pod nr 509 919 079. W sytuacji kryzysowej istnieje także możliwość spotkania z terapeutą w poradni. Na wizytę trzeba się wcześniej jednak zarejestrować, pod nr tel. 56 622 46 17 lub 798 855 963.

Od początku roku funkcjonuje także poradnia online „Zawsze jest jakieś wyjście”. Powstała z uwagi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii. Dodatkowo, cały czas funkcjonuje bezpłatna infolinia, gdzie również można uzyskać pomoc. 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna świadczy usługi z zakresu konsultacji logopedycznych, terapii psychologicznej czy doradztwa zawodowego. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *