Wspólne kondolencje marszałka i wojewody dla rodziny Pawła Adamowicza

Box2 Wiadomości
fot. Rudolf H. Boettcher CC BY-SA 4.0

Marszałek Piotr Całbecki, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober złożyli wspólne kondolencje rodzinie Pawła Adamowicza i mieszkańcom Gdańska. Zostały one uzgodnione z konwentami samorządowców wszystkich szczebli województwa kujawsko-pomorskiego.

“Z wielkim smutkiem i krzykiem niezrozumienia i sprzeciwu dla tego co się stało żegnamy ś.p. Pawła Adamowicza” – od takich słów zaczynają się wspólne kondolencje dla rodziny prezydenta Pawła Adamowicza i mieszkańców Gdańska. Podpisali się pod nimi marszałek województwa Piotr Całbecki, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

To inicjatywa ponad politycznymi podziałami. Marszałek należy bowiem do PO, wojewoda do PiS, a szef sejmiku do PSL. Została ona uzgodniona z konwentami samorządowców wszystkich szczebli województwa: prezydentami, starostami, burmistrzami, wójtami, przewodniczącymi i radnymi samorządów Kujawsko-Pomorskiego.

“Był dobrym człowiekiem, wybitnym samorządowcem. Spoczywaj w pokoju!” – czytamy w kondolencjach władz regionu.

Dziś o godz. 18 w toruńskiej katedrze zostanie odprawiona msza w intencji prezydenta Gdańska. “Bądźmy tam razem, poza codziennym gwarem i zgiełkiem ulicy – w modlitewnym skupieniu, zadumie i refleksji oddajmy Mu cześć – mieszkańcy Torunia i samorządowcy z diecezji toruńskiej” – napisał na Facebooku prezydent Torunia Michał Zaleski.

Podczas nabożeństwa zostanie wyłożona księga kondolencyjna. Następnie będzie ona dostępna od środy w sali nr 34 na II piętrze budynku urzędu miasta przy Wałach gen. Sikorskiego 8.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *