Wstrzymano planowe zabiegi operacyjne w szpitalu dziecięcym w Toruniu

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Kilka osób z personelu bloku operacyjnego w toruńskim szpitalu dziecięcym zachorowało na COVID-19. Zakażenia wykryto w ramach cotygodniowych badań przesiewowych pracowników. Na chwilę obecną pozostałe oddziały placówki działają normalnie.

Jak podaje radio PiK, w szpitalu dziecięcym w Toruniu trwa postępowanie epidemiologicznie. Planowe przyjęcia na blok operacyjny zostały wstrzymane w związku z wykryciem koronawirusa u czterech pracowników. Pozostałe oddziały szpitala pracują normalnie.

Potwierdzam, że kilka osób z personelu bloku operacyjnego Szpitala Dziecięcego uzyskało pozytywne wyniki testów i jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 – mówił dla radia PiK Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. – Praca szpitala zostanie zorganizowana tak, żeby przyjęcia w sytuacjach nagłych były możliwe.

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu co tydzień przechodzą przesiewowe badania kontrolne w kierunku COVID-19. To właśnie podczas takich badań wykryto zakażenia. Przypominamy, że wczoraj zamknięty został także Oddział Neurochirurgii Szpitala Miejskiego, a w poniedziałek zakażenia wykryto na Oddziale Chirurgii w szpitalu na Bielanach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *