Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach już od jutra

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wszystkich Świętych coraz bliżej. W tym okresie jak co roku można spodziewać się wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy i jak co roku, Miejski Zarząd Dróg zmienia w ich obrębie organizację ruchu. Zmiany obowiązywać będą już od jutra, 29 października, do wtorku 2 listopada.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie zbliżona do tej, która obowiązywała w poprzednich latach. Będą jednak wyjątki, spowodowane realizowanymi obecnie inwestycjami.

– Z uwagi na przebudowę ul. Chrzanowskiego nastąpiła zmiana w organizacji ruchu przy cmentarzu położonym przy ul. Wymarzonej. Prosimy zatem, aby osoby przyjeżdżające na ten cmentarz, zwrócili szczególną uwagę na oznakowanie – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Zmiany obejmą w dużej mierze parkingi, na które wokół cmentarzy będzie spore zapotrzebowanie. Bezpłatnie swoje parkingi udostępnią m.in. Centra Handlowe. W parking zamieni się z kolei odcinek Trasy Średnicowej Prezydenta Władysława Raczkiewicza, wzdłuż cmentarza przy ul. Wybickiego. Kierowcy muszą przygotować się na to, że w tym miejscu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Uruchomione zostaną także dyżury Pogotowia Drogowego. Uwagi dotyczące stanu dróg można zgłaszać pod nr 880 526 918. Nad prawidłowością organizacji ruchu w okolicy cmentarzy czuwać będą funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej.

Zmiany obowiązywać będą od piątku 29 października 2021 r. od godz. 15:00 do wtorku 2 listopada 2021 r. do godz. 10:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *