Wszystkie toruńskie escape roomy są bezpieczne. Były jednak usterki

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Miejska komenda straży pożarnej zakończyła kontrole w ośmiu escape roomach w Toruniu. W trakcie ich sprawdzania znaleziono kilka usterek. Nie zagrażały one jednak bezpieczeństwu odwiedzających.

Strażackie kontrole escape roomów zostały zlecone po tragedii, w której 4 stycznia w Koszalinie w jednym z takich obiektów zginęły pięć osób. W Toruniu rozpoczęły się one tuż po tamtym tragicznym zdarzeniu.

Miejska komenda straży pożarnej wzięła pod lupę osiem takich obiektów funkcjonujących na terenie Torunia. W wyniki działań kontrolno-rozpoznawczych strażacy znaleźli w obiektach kilka usterek. Nie zagrażały one jednak bezpieczeństwu odwiedzających.

W trakcie kontroli w czterech obiektach wykryto siedem nieprawidłowości związanych z ochroną przeciwpożarową i pięć – dotyczących warunków ewakuacji. Te uchybienia nie były jednak na tyle poważne, żeby którykolwiek z obiektów został wyłączony z eksploatacji. Żaden z właścicieli nie został też ukarany mandatem.

Właściciele escape roomów zostali zobowiązani do niezwłocznego usunięcia wykrytych nieprawidłowości. Powtórne kontrole strażaków wykazały, że wszystkie uchybienia zostały usunięte, a toruńskie escape roomy są bezpieczne.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *