Wtargnęli do szpitala bez maseczek. “Suweren przyszedł na kontrolę” [WIDEO]

Box1 Wiadomości Wideo
fot. Łukasz Piecyk

Suweren przyszedł na kontrolę – te słowa do personelu skierował jeden z mężczyzn, którzy wtargnęli do Specjalistycznego Szpitala miejskiego. Nie mieli maseczek i przemieszczali się między poszczególnymi oddziałami, nie przejmując się sprzeciwowi pracowników. Chcieli pokazać, że pandemii nie ma. Nagranie ze zdarzenia opublikowali w internecie.

Na nagraniu widać grupkę kilku osób, które bez maseczek chodzą po szpitalnych korytarzach i zaglądają do sal. Wszystko nagrywali sami. Mimo protestów personelu, przeszli kilka oddziałów, stwarzając ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa w placówce medycznej.

– Jestem u siebie w szpitalu, w moim państwie i mi tutaj nikt nie będzie mówić gdzie mogę wchodzić a gdzie nie. A kto mi będzie mówił czy wolno czy nie? Mi ktoś będzie mówił? – awanturował się mężczyzna.

Poniżej nagranie ze zdarzenia:

Szpital ma złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Sprawę dla Radia Eska skomentował prezydent Torunia Michał Zaleski.

– Wiem, że dyrektor szpitala kieruje wniosek do organów ścigania aby ująć tych, którzy nie przestrzegają przepisów obowiązujących w Rzeczypospolitej, naruszają warunki wynikające ze stanu epidemii. Nie wolno tego robić. Trzeba przestrzegać wszystkich form zachowań: dystansu, dezynfekcji i maseczek, a przede wszystkim nie wolno wchodzić w strefy, do których wstęp jest zabroniony. Tego typu działanie jest karalne i mam nadzieję, że sprawcy tych zachowań w szpitalu miejskim zostaną przykładnie ukarani – mówił dla Radia Eska prezydent Michał Zaleski.

Tagged

49 thoughts on “Wtargnęli do szpitala bez maseczek. “Suweren przyszedł na kontrolę” [WIDEO]

 1. Szpital jest terytorium “specjalnym”, w pewnym sensie wydzielonym.
  Chorzy są pod opieką państwa.
  Ci “OBCY” wtargnęli, zdając sobie sprawę, że stanowią zagrożenie dla zdrowia pacjentów i liczą się z ich szkodą, oraz zgadzają się na skutki ewentualne.
  Zgadzają się też na skutki prawno-karne.
  Reakcja państwa, wydaje się być konieczna,
  wobec tych “OBCYCH”.
  P.S.
  Nie o to chodzi, że ktoś przejmie kierownicę w autobusie MZK, sam nim pokieruje,
  bo jest właścicielem, suwerenem.
  Swoją drogą, czy w szpitalu miejskim obowiązują rozporządzenia polskiego rządu, przepisy bezpieczeństwa sanitarnego w pandemii, odnośnie zasłaniania maseczkami ust i nosa przez pracowników?!

 2. Po co te komentarze – Państwo powinno zalegalizować w takich przypadkach jedyny bezsporny rodzaj kary:
  30 tys. zł i miesiąc WOLONTARIATU na najcięższym oddziale Covidowym w kraju
  Sami się wtedy wyleczą z głupot

  1. Sanepid ma obecnie prawo, nałożyć na każdą z tych osób po 30.000 zł.
   Nie tylko na tych “intruzów”.

   1. Brednie. Sanepid nie ma prawa nakładać takich kar i jeśli to robi to bezprawnie. Sąd Najwyższy wypowiedział się bezspornie w tej materii. Wszelkie kary nałożone przez sanepid, policję na bazie wszystkich stworzonych od roku przepisów są bezprawne i są oddalane przez sady. Wszystko w temacie.

   1. Prawdę?
    Czyli to, że gość pokazał, że na oddziałach “nie covidowych” szpital nie umieszcza chorych na covid?

 3. Jeżeli nie ukróci się samowoli tego zwyrodniałego elementu, to Państwo przestanie istnieć.

  Takie bydło powinno od razu trafić pod ścianę, nigdy do niczego społeczeństwu się nie przydadzą, a działają wyłącznie na szkodę innym ludziom.

    1. Możesz sobie pomarzyć… Jakie to niby niebezpieczeństwo spowodował ten człowiek oraz kogo na cokolwiek naraził? Personel medyczny jakoś nie był wystraszony i nie zachowywał ostrożności z powodu wszędobylskiej pandemii, a raczej był wyluzowany i beztroski spędzając czas na pogaduchach. Dobre sobie. Przepisy prawa trzeba umieć stosować…

 4. Nawet gdy ludziom pokażesz, że ta cała turbo grypa to jedna wielka ściema. Oni i tak nie uwierzą, kłamstwo powtórzone 100razy staje się prawdą. Nawijanie makaronu na uszy dzień w dzień od ponad roku zrobiło swoje. Niech papka z mózgu nadal będzie z wami.

 5. Co to miało na celu?przeszkadzaja tylko pacjentom i personelowi,łagodnie mówiąc zrobili z siebie idiotów,chcąc się wykazać to dla odmiany zaproponowali by pomoc zawsze się coś znajdzie do zrobienia

  1. Przepraszam którym pacjentom? Bo ja żadnego nie widziałem tylko grupę pielęgniarek siedzących i pierdzących w stołki.

   1. To nie oddział covidowy. Pielęgniarki ewidentnie mają spotkanie robocze ( bo nawet cienia kubka z kawą nie ma na widoku) a że siedzą ? Uważasz , że jak zmieniały pampersy i pozycję ułożeniową pacjenta ( bezwładnego albo spastycznego )to się wystarczająco zrelaksowały? Chorych nie widzisz ? Idź do okulisty , to w łóżkach za zasuniętymi barierkami to ludzie. Nie ćwiczebne fantomy . U psychiatry widzę że już byłeś , skoro wiesz że jesteś świrus. Zdrowia nie życzę. Wręcz przeciwnie !

    1. Spotkanie paniuś w tym pokoju nie stało obok spotkania roboczego, co ewidentnie widać i słychać. Raczej sobie radośnie gaworzą i tyle w temacie. Ludzie umierają, bo dostać się do szpitali nie mogą, a tu mnóstwo wolnych łóżek. Wciskanie kitu o przepracowaniu służby zdrowia, a raczej służby śmierci już przestało działać. Tobie to nawet zespół najlepszych psychiatrów nie pomoże, chyba że jesteś związana z medycyną i zależy ci na podtrzymaniu tego stanu.

  2. Którego z pacjentów zaczepił? Może personelowi przeszkodził w służbowych obowiązkach? Ciężko to dostrzec, ale jednak łatwo zauważyć, iż personel miło spędza czas na plotkach… Im nie potrzeba pomocy, bo oni się nudzą.

 6. Bardzo dobrze zrobił, trzeba więcej takich czynów niech pokazują jak wszyscy dają się oszukiwać. Ludzie są tak leniwi że aż ślepi na prawdę, wygodnie jest siedzieć z d u p ą w fotelu i oglądać TVP info gdzie robią ci sieczke z mózgów

  1. W TVN sytuację covidową przedstawiają podobnie.
   Jesteś szczęściarzem, że w Twoim świecie nie ma covida.

   1. W moim swiecie? A w ktorym swiecie/’miejscu ten covid jest? Pytam serio, chce pojechac i zobaczyc, bo mieszkam w jednym z najwiekszych miast w polsce i mam znajomych medyków i wyglada to jak na filmie – straszliwa choroba paralizujaca cale miasto pomimo ze nikt w miescie nie mial z nia stycznosci. Paranoja.

    1. Hmm każdy jeden szur foliarz ma “Znajomych medyków” którzy twierdzą że pandemii nie ma i wirus to ściema, jednak potem nie są w stanie podać kontaktu do jakiegokolwiek z nich lub jego danych albo wymigają się od odpowiedzi sloganami typu “Wyłoncz tiwi włondż myźlenie!”
     Zastanawiające, nieprawdaż?

 7. A ja do tego podchodze inaczej, facet przy okazji pokazal jak wygląda Panstwo w Panstwie szpital, w ktorym rzekomo nie ma miejsc? Bohaterowie lekarze? Przyjmujacy zdalnie? Plis

 8. Pierwszą osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo życia i zdrowia w Toruniu, jest Prezydent Zaleski.
  Za nieprawidłowości w szpitalu, też on, jako pierwszy odpowiada.
  A tam w szpitalu, to nie ma jakiegoś nadzoru, doradztwa ze strony prezydenta?
  A jakiś zastępca prezydenta, to nie ma tego w swoich obowiązkach?
  Zwolnienie dyscyplinarne zastępcy i tyle.
  Zawiadomienie do prokuratury?
  Na “intruzów”? Ok.
  A na kierownictwo szpitala, to nie łaska?
  Pierwszą osobą, która winna jest do poniesienia konsekwencji ze strony Sanepidu, jest Prezydent Torunia.
  I to jeszcze przed “intruzami”.
  P.S.
  Ile osób w Toruniu, zmarło na chorobę Covid-19, jako przyczynę zgonu, od początku pandemii?!
  Radni toruńscy albo prezydent, poinformują o tym dziennikarzy i torunian?
  Wiedzą, czy może nie?
  Powiedzą, czy może nie?
  Obchodzi ich to?!

 9. Kompletny świr ten co nagrywa. Ja na tym oddziale przeżyłem tragedię.Tego pacana przykładnie ukarać. Co do lekarzy na neurochirurgi to pełne uznanie.

 10. Oni są chorzy psychicznie. Powinni ich zamknąć w szpitalu. Nie dość, że nieszczęśliwi, brzydcy, paskudni i zaniedbani ludzie, to jeszcze bieda umysłowa.

 11. rzeczywiscie wyglada na psychicznego adrianka……. a swoja droga czy w tym szpitalu nie bylo prawdziwego chlopa ktory zrobilby z tym gownem porzadek bo policja to …..wiadomo

 12. brawo !! bardzo dobrze że nagrał ten film!! pokazal obłude plandemii!!! na oddziale covidowym bez meseczki jakiś lekarz chodzi to pokazuje jaka to ściema!!!

  1. Idiota nie suweren. Naraża chorych i personel. Dodatkowa wysoka grzywna z publikację wizerunku tych osób bez zgody.

   1. Kogo naraził? Do kogo się zbliżył? Personel jakoś nie był wystraszony z powodu pandemii… Grzywna, to raczej dla takich covi-diotów jak ty. Może wtedy wyjdą z letargu..

  1. @Macie Mózg Przecież nie wszedł na oddział Covid. Co dziwnego w tym, że są miejsca na różnych oddziałach? Sam najwyraźniej nie masz mózgu. Sądzisz, że ktoś oszukuje, że nie ma miejsca, niby dlaczego?
   Twoje i jego myślenie jest takie: pusto jest w sklepie mięsnym, znaczy to, że nie ma zapotrzebowanie na zabawki. I kto jest idiotą?

 13. A teraz biedaczek zrzutkę musi robić🤣 Co za idiota,zresztą po twarzy i zachowaniu widać,że chłop od pługa sie chyba oderwał. Gdybym byla w tym czasie pacjentem tego szpitala to jeszcze ja bym mu proces wytoczyła.

  1. Hola, hola…
   Po wyglądzie?
   Nieładnie.
   Gdyby tak patrzeć na ludzi, to połowa rządu i Sejmu by musiała odejść.
   Hi, hi…
   Wiele miast i miejscowoścI, też by utraciło swoje władze z tego powodu.
   P.S.
   Podobno, to co BRZYDSZE,
   to jest GORSZE.
   Hmy…
   Może “cuuś” w tym jest.

 14. PYTAJCIE !
  Ile od początku pandemii w szpitalu miejskim zmarło osób z powodu choroby Covid-19, jako przyczyny zgonu?
  Zdziwienie będzie duże!
  Ile osób w szpitalu miejskim leczono na grypę i powikłania grypowe?
  PYTAJCIE !
  Zdziwienie będzie duże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *