Wybierz komfort. Postaw na stomatologię w narkozie

Materiały partnera
Hubert Zmysłowski, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Uśmiech jest najprostszą drogą do szczęścia. Jednak by uśmiech mógł być naszą wizytówką, zęby musza być zdrowe i zadbane. Dla wielu osób strach przed wizytą u dentysty jest większy niż chęć posiadania pięknego uśmiechu. Jest na to sposób! Jaki? Leczenie zębów z zachowaniem komfortu pacjenta, a w szczególnych przypadkach nawet z wykorzystaniem narkozy.

Centrum Stomatologii Lecznic Citomed to miejsce przyjazne zarówno małym, jak i dorosłym pacjentom. Doświadczony zespół specjalistów posiada wiele sposobów, aby leczyć osoby borykające się z problemem lęku przed wizytą u dentysty.

Nowocześnie wyposażone gabinety umożliwiają leczenie zębów w tzw. sedacji, czyli przy użyciu gazu rozweselającego. Jeśli to nie wystarczy, oferują dostęp do sali operacyjnej, gdzie dr Hubert Zmysłowski wraz z zespołem wykonuje skomplikowane ekstrakcje oraz inne zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej.

Kiedy warto zdecydować się na leczenie w znieczuleniu ogólnym?

Najlepszym rozwiązaniem dla tego rodzaju znieczulenia są sytuacje, gdzie do usunięcia mamy kilka zębów, szczególnie „ósemek” często zrośniętych z kością, zębów zlokalizowanych w dalszej części jamy ustnej, do których jest utrudniony dostęp na fotelu dentystycznym, a także tych leżących pod zatoką szczękową lub w okolicy kanału żuchwy. To także doskonały sposób na bezbolesną eliminację chorób zatok szczękowych czy bezpieczne usuwanie torbieli i guzów.

– Największą zaletą stomatologii w narkozie jest możliwość wykonania wszystkich procedur jednocześnie i bezboleśnie – mówi lekarz dentysta Hubert Zmysłowski, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Centrum Stomatologii Lecznic Citomed. – Planując leczenie, zawsze staram się dobrać optymalne rozwiązanie dla pacjenta, w tym również rodzaj znieczulenia.

Wielu osobom narkoza kojarzy się z pobytem w szpitalu i z zabiegiem wykonywanym na sali operacyjnej. I tak w rzeczywistości jest. Wszystko po to, aby spełnić rygorystyczne warunki, jakie wiążą się z podaniem znieczulenia oraz zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo. Zanim jednak pacjent trafi na salę operacyjną, przechodzi szereg badań kwalifikujących go do zabiegu, takich jak podstawowe badania krwi czy ekg.

– Zabieg wykonujemy na sali operacyjnej w zespole składającym się ze specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej, lekarza anestezjologa, pielęgniarek asystujących, pielęgniarki anestezjologicznej – wylicza dr Hubert Zmysłowski. – Po zabiegu na sali pooperacyjnej, przez około dwie godziny, pod czujnym okiem pielęgniarek pacjent odzyskuje pełną sprawność.

Zabiegi w narkozie, wbrew powszechnym opiniom, są bardzo bezpieczne, pod warunkiem, że przeprowadzane są w warunkach do tego przeznaczonych. Centrum Stomatologii Citomed wykorzystuje zasoby Szpitala CitoCare i może zagwarantować bezpieczeństwo i komfort.

Zadzwoń pod nr tel.: 723 186 202, aby umówić dogodny termin wizyty lub konsultacji stomatologicznej.

Hubert Zmysłowski, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku – Wydziału Lekarskiego, Oddziału Stomatologicznego. W zakres jego wiedzy wpisują się zabiegi z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej. Specjalnościami dr Zmysłowskiego są skomplikowane ekstrakcje zębów oraz zębów mądrości, zatrzymanych zębów nadliczbowych, resekcje korzeni zębów, ekstrakcje zębów ze wskazań ortodontycznych, plastyka połączenia ustno-zatokowego po usunięciu zębów, wyłuszczenie torbieli szczęki i żuchwy, wyłuszczenie torbieli i guzów z tkanek miękkich jamy ustnej, plastyka tkanek miękkich jamy ustnej, wycięcie węzidełka języka, warg, wycięcie odprotetycznego przerostu błony śluzowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *