Wyborczy cyrk na Jordankach. Po naszej interwencji plakaty zostały usunięte

Box2 Interwencje Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

– To reklamowe piractwo! – grzmi pan Karol, nasz Czytelnik. Chodzi o płot na Jordankach, który upodobali sobie kandydaci do Parlamentu Europejskiego. Czy te reklamy wyborcze wiszą tam legalnie?

Pan Karol napisał do nas maila w sprawie “wyborczego” ogrodzenia w niedzielę. Chodzi o płot na zbiegu Czerwonej Drogi i al. Jana Pawła II.

REKLAMA

– Chałupniczą metodą zawieszono na nim banery wyborcze – pisze pan Karol. – Ewidentnie jest to reklamowe piractwo warte osobnego artykułu, bo czegoś takiego nie ma w całym mieście – niektóre banery są pocięte, niektóre ledwo wiszą na jednym rogu, a reszta wala się po ziemi. Z jednego baneru zostały resztki, ale zaraz na tych resztkach zawisł następny kandydat. Kogo tam nie ma! Girzyński, Przybylski, Zemke, Brejza, a jak przejdą państwo kilkadziesiąt metrów, już w stronę Al. Jana Pawła II to znajdą pewnie państwo jeszcze na trawniku porzucony baner Sikorskiego. Taki to wyborczy cyrk – płot potraktowany jako niczyj, więc hulaj dusza – plakatujemy! Parę dni temu byli tylko kandydaci prawicowi, potem dołączyli kandydaci PO, a teraz w ramach koalicji także Zemke.

fot. Łukasz Piecyk

W poniedziałek przesłaliśmy do urzędu miasta uwagi naszego Czytelnika wraz z kluczowym w tej kwestii, czyli czy owe plakaty wyborcze wiszą na płocie Jordanek legalnie. Odpowiedź z magistratu nadeszła dziś.

– Plakaty we wskazanym miejscu zostały powieszone samowolnie. Już zostały usunięte – odpowiada Magdalena Stremplewska, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Wyborczy cyrk na Jordankach. Po naszej interwencji plakaty zostały usunięte

  1. To teraz urzad niech wystapi do ww. panow o zaplate za wykorzystanie publicznych miejsc do swoich prywatnych celow. Przeciez Pan Zbyszek G., czy Janusz Z. nie odda swojej pensji europosla na cele publiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *