Wybory w Toruniu. Ile było nieważnych kart do głosowania? Jak głosowano w poszczególnych obwodach? [STATYSTYKI]

Box1 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wszystkie 123 obwody głosowania w Toruniu przekazały już dane do Państwowej Komisji Wyborczej. Wiemy już, że frekwencja w Toruniu wyniosła 68.2 proc, a ważny głos oddało ponad 100 tys. osób. W Toruniu wydano 137 nieważnych kart, a 238 oddanych głosów uznano za nieważne. Nieco ponad 48 tys. uprawnionych osób w Toruniu nie wzięło udziału we wczorajszym głosowaniu.

W obwodach nr 122 i 123 (Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień) zanotowano najwyższą, bo 100 proc., frekwencję. Dużą frekwencję (96.6 proc.) odnotowano także w obwodzie nr 95 (IX LO na Rubinkowie). Ponad 80 proc. frekwencją mogą pochwalić się także okręgi nr 74 i nr 47 (Klub Seniora przy ul. Watzenrodego na Osiedlu Jar oraz SP nr 5 na Chełmińskim Przedmieściu).

REKLAMA

Najmniejszą frekwencję 42.9 proc. zanotowano w obwodzie nr 121 (Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy). Nieco ponad 43 proc. uprawnionych zagłosowało także w okręgach nr 76 i nr 117 (Starostwo Powiatowe na Mokrem i Wojewódzki Szpital Zespolony – Szpital Psychiatryczny).

W trzech największych obwodach wyborczych w Toruniu (obwód nr 8 na Rudaku, obwody nr 5 i 7 na Stawkach i obwód nr 73 na Wrzosach) najwięcej głosów oddano na Rafała Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski najwięcej głosów zdobył w obwodach nr 47 na Chełmińskim Przedmieściu, nr 88 na Jakubskim Przedmieściu i nr 11 w Kaszczorku. Andrzej Duda najwięcej głosów zdobył w obwodach, zlokalizowanych w Szpitalu Psychiatrycznym, Domu Pomocy Społecznej, Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym i Szpitalu Miejskim. Szymon Hołownia najwięcej głosów zdobył w obwodach, zlokalizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień oraz w obwodzie nr 74 na Jarze i nr 8 na Rudaku. Najwięcej osób na Krzysztofa Bosaka natomiast głosowało w obwodzie nr 119 w Szpitalu Specjalistycznym dla Dzieci i Dorosłych i w obwodzie nr 26 w SM “Zieleniec”.

Wczoraj informowaliśmy, że mieszkańcy w niektórych toruńskich obwodach otrzymali nieważne karty do głosowania, bez pieczęci Obwodowej Komisji Wyborczej. Dziś już wiemy, że wszystkich nieważnych kart, wydanych w Toruniu, było 137. Natomiast 238 głosów, oddanych przez mieszkańców Torunia, zostało uznanych za nieważne. W Toruniu nie zagłosowało nieco ponad 48 tys. osób uprawnionych do udziału w wyborach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *