Wybuch domu przy ul. Wybickiego: wciąż zbierany jest materiał dowodowy

Box2 Wiadomości
fot. KM PSP Toruń

Minęła ponad doba od wybuchu, w wyniku którego zniszczony został dom przy ul. Wybickiego. Policjanci nadal zbierają materiał dowodowy. Wczoraj przed północą ostatni mieszkańcy z okolicznych bloków mogli wrócić do swoich lokali. Przyczyna wybuchu nadal jest nieznana.

Dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu wczoraj około 12:10. Na miejsce skierowano kilkudziesięciu policjantów. Byli wśród nich m.in. dziesięciu dzielnicowych, funkcjonariusze z oddziałów prewencji, kilka grup dochodzeniowo-śledczych oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy. Służby prewencji zabezpieczały teren i kierowały ruchem a dzielnicowi i grupy kryminalnych zabezpieczały m.in. ślady i dowody w ej sprawie.

Ostatni mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów wczoraj późnym wieczorem, jednak czynności w tej sprawie nadal trwają. Wciąż nieznana jest przyczyna wybuchu, śledczy liczą, że na to pytanie pomogą odpowiedzieć biegli w prowadzonym śledztwie, które prowadzi Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum Zachód. To do niej zostanie przekazany cały zebrany przez policjantów materiał. Na tą chwilę zdarzenie jest prowadzone w kierunku sprowadzenia katastrofy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.