Wydłużone godziny obsługi w trzech wydziałach Urzędu Miasta Torunia

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W związku z panującą obecnie epidemią koronawirusa zmianie ulegną godziny obsługi interesantów w trzech wydziałach Urzędu Miasta Torunia. Wejdą one w życie od poniedziałku 26 października.

W celu zwiększenia liczby godzin obsługi interesantów, Wydział Obsługi Mieszkańców, Wydział Spraw Administracyjnych i Urząd Stanu Cywilnego przejdą w zmianowy system pracy. Pomiędzy jedną a drugą zmianą będzie godzina przerwy, w trakcie której będzie odbywać się dezynfekcja oraz wietrzenie pomieszczeń.

Chcemy uniknąć sytuacji, w której zakażanie jednego zespołu pracowniczego spowoduje kwarantannę dla całego działu. Zależy nam również na tym, żeby rozproszyć obecność naszych interesantów

– powiedział prezydent Michał Zaleski.

Od poniedziałku 26 października wspomniane wydziały Urzędu Miasta Torunia będą pracować w następujących godzinach:

Poniedziałek – piątek 7:30-13:30 i 14:30-20:30. (od 13:30-14:30 przerwa na dezynfekcję).

WOM i WSA będą pracowały także w dwie soboty w miesiącu od 7:30 do 14:30. W najbliższych miesiącach będą to następujące dni:

  • 7 i 21 listopada
  • 5 i 12 grudnia
  • 9 i 16 stycznia

W Urzędzie Stanu Cywilnego Referat Zgonów będzie obsługiwać interesantów w każdą sobotę w godzinach 8:00-12:00. Natomiast od 12:00 do 16:00 pracownicy zajmować się będą obsługą uroczystości ślubnych.

W wymienionych wcześniej wydziałach obowiązuje rejestracja przed wizytą – kolejkowa lub telefoniczna. Obowiązkowa jest także dezynfekcja i pomiar temperatury przy wejściu do urzędu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *