Wydział filologiczny UMK poparł strajkujących nauczycieli!

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rada wydziału filologicznego UMK znaczącą większością głosów we wtorek przyjęła uchwałę popierającą strajkujących nauczycieli. “Edukacja na wszystkich szczeblach systemu oświaty to sprawa o fundamentalnym znaczeniu dla społeczeństwa i państwa. To nasza wspólna sprawa” – czytamy w uchwale.

Środowisko akademickie solidaryzuje się ze strajkującymi nauczycielami. Podobne uchwały podjęły rady wydziałów uczelni m.in. we Wrocławiu czy Białymstoku. Rada wydziału filologicznego UMK swoją uchwałę popierającą strajkujących nauczycieli przyjęta większością głosów.

Wyraziła swoje poparcie zwłaszcza dla żądań płacowych pracowników oświaty. W stanowisku rady wydziału filologicznego UMK czytamy:

“Jako członkowie społeczności akademickiej solidaryzujemy się z naszymi koleżankami i kolegami ze szkół. Wyrażamy głębokie zaniepokojenie postawą Ministerstwa Edukacji Narodowej i rządu, faktycznie odmawiających podjęcia z nauczycielami rozmów. Edukacja na wszystkich szczeblach systemu oświaty to sprawa o fundamentalnym znaczeniu dla społeczeństwa i państwa. To nasza wspólna sprawa. Nauczyciele, jesteśmy z wami!” – czytamy w uchwale.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Wydział filologiczny UMK poparł strajkujących nauczycieli!

  1. Oświata od dawna leży i nie mówię tylko o niższych etapach nauczania. Zdobywanie wyższego wykształcenia nie stanowi problemu dla ucznia, który ledwo i bardzo słabo zdał maturę. W efekcie następuje deprecjacja stopnia magister, a do pracy fizycznej nie mamy chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *