Wygrali w trzech partiach, są liderami. Anioły wciąż niepokonane w lidze

Box2 Sport Wiadomości
fot. nagranie z fanpage'a Aniołów Toruń

Wynikiem 3:0 zakończył się sobotni mecz 6. kolejki siatkarskiej 2 ligi pomiędzy Aniołami Toruń a Treflem Lębork, rozegrany w hali Szkoły Podstawowej nr 28. Choć sam wynik wskazywałby jednostronną grę, to wydarzenia na boisku wyglądały ciut inaczej.

W pierwszych dwóch setach to goście z Trefla lepiej wchodzi w grę poprzez dobrą zagrywkę i punktowe ataki, co powodowało, że Anioły musiały gonić wynik. Było to skuteczne działanie, gdyż pierwszy set zakończył się wynikiem 25:15, drugi zaś 25:22.

REKLAMA

Najwięcej emocji było w ostatniej partii meczu. Początek podobny jak wcześniej – inicjatywa gości i budowanie wyniku, co nie pozostało bez odpowiedzi ze strony drużyny kierowanej przez Sebastiana Tylickiego. Grano już punkt za punkt, co doprowadziło do tego, iż doprowadzono do walki na przewagi, zakończonej sukcesem przez gospodarzy. Wynik seta – 33:31, niezbyt często spotykany nawet podczas rozgrywek rangi międzynarodowej.

Sobotnia wygrana pozwoliła Aniołom objąć prowadzenie w tabeli grupy pierwszej rozgrywek ligowych. Aktualny bilans to 6 zwycięstw oraz 17 punktów. Dotychczasowy lider, KPS STALPRO Joker Powiat Pilski, spadł na drugie miejsce i traci do torunian jeden punkt. Kolejny mecz Aniołów w sobotę 13 listopada o 17:00 w Poznaniu z drużyną Enea Energetyk.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *