Wypożyczanie samochodu telefonem. Bezpieczniejsze niż podróż komunikacją publiczną

Wiadomości
fot. PANEK CarSharing

CarSharing to system wypożyczania samochodu na minuty, godziny i dni za pomocą telefonu komórkowego. Toruńska firma PANEK CarSharing otworzyła nowe strefy wynajmu na terenie całej Polski. Zachęca do akcji #zostańwdomu, ale jednocześnie zaznacza, że dla osób, które muszą przemieszczać się po mieście – opcja bezobsługowego wynajmu jest dużo bezpieczniejsza niż transport publiczny.

W systemie wynajmu auta płaci się tylko za czas i przejechane kilometry, nie ponosząc opłat za koszty paliwa, przeglądów, ubezpieczenia czy parkowania w płatnych strefach. Rachunki za przejazdy wynoszą średnio od 7 do 15 zł. System wykorzystuje aplikację, dzięki której można znaleźć najbliższy samochód na mapie i zarezerwować go. Samochód otwiera się telefonem, można także przed rozpoczęciem jazdy zaraportować ewentualnie uszkodzenia. Po skończonej podróży, auto można pozostawić w dowolnym, ogólnodostępnym miejscu.

Toruńska firma PANEK CarSharing otworzyła nowe punkty wynajmu. Usługa wynajmu samochodu na minuty dostępna jest już w 21 miastach. Ekspansja firmy została przyspieszona ze względu na pandemię koronawirusa. PANEK CarSharing przekonuje, że dla osób, które muszą wyjść z domu, bezobsługowe wypożyczenie auta jest znacznie bezpieczniejsze niż podróżowanie komunikacją publiczną.

Nie namawiamy do wychodzenia z domu, ale jeśli już zachodzi taka potrzeba, chcemy przyczynić się do pomocy w dzisiejszej sytuacji. Ponadto tworzymy ogólnopolską akcję społeczną wynajmu samochodów za darmo dla osób, które pomagają tym, którzy z domu nie powinni wyjść lub są objęci kwarantanną – informuje Marta Majewska z Fundacji Panek.

Akcja społeczna “Help Sharing – jedź za darmo” umożliwia otrzymanie do 70 zł bonusu do wykorzystania na przejazdy każdego dnia. Akcja skierowana jest do osób, które pomagają innym przetrwać okres kwarantanny. Wystarczy nagrać filmik, dokumentujący pomoc, umieścić go na Facebooku lub Instagramie z tagami #panekcs #helpsharing, a następnie wysłać screen’a lub link do filmu na adres e-mail: bok@panekcs.pl. Po weryfikacji bonus pojawi się na koncie w aplikacji.

Dodatkowo, każdy nowo zarejestrowany klient otrzyma dodatkowe 20 zł bonusu do wydania na przejazdy z dowolnego miasta w Polsce. Samochody PANEK są dezynfekowane specjalnymi płynami przez pracowników terenowych. Odbiory i relokacje aut zostały przyspieszone, zwiększono częstotliwość wizyt obsługi technicznej, dodatkowo wszystkie samochody, które wyjeżdżają z Lotniska Okęcie są monitorowane i dezynfekowane niezwłocznie po dotarciu do miasta docelowego. PANEK przekonuje, że liczba aut jest na tyle duża, że użytkowanie auta bezpośrednio po poprzednim kliencie praktycznie nie ma miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *