Wystartowała budowa mieszkań dla seniorów. To nie będą zwykłe mieszkania!

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

48 dobrze wyposażonych mieszkań zostanie oddanych do użytku dla seniorów do końca 2019 r.  W poniedziałek prezydent Torunia Michał Zaleski wmurował kamień węgielny pod budowę osiedla przy ul. Watzenrodego.

Według planów mieszkania mają być w pełni wykończone oraz dostosowane do potrzeb osób starszych. Windy i podjazdy dla wózków inwalidzkich to tylko część udogodnień, jakie mają się tam pojawić.

W jednym z budynków ma się znajdować oddział Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz klub seniora. W dalszej fazie rozwoju osiedla jest przewidziane utworzenie przychodni w jednym z budynków. Nie jest to jednak koniec, bo całość ma się zamykać w liczbie 96 mieszkań.

Inwestycja na działkach Watzenrodego 15 i 15A jest finansowana z Funduszu Dopłat, pieniędzy miejskich, kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego i samego Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, miejskiej spółki, która jest też wykonawcą całego projektu.

W przyszłości mają powstać 63 mieszkania dla rodzin z dziećmi. Standardem na osiedlu mają być place zabaw, windy, komórki gospodarcze dla każdego mieszkania oraz garaże i zagospodarowane tereny zielone wokół.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *