Wyszedł z więzienia po 2 latach. Następnego dnia usiłował zabić przechodnia

112 Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Prokuratura Rejonowa Toruń – Wschód wszczęła śledztwo o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło wieczorem 13 lutego na Placu Skarbka w Toruniu. Podejrzany zaatakował nieznajomego mężczyznę i zadał mu kilkanaście ran ciętych potłuczoną butelką.

24-letni Dawid R. dwa lata temu trafił do więzienia za rozbój. Odsiadkę zakończył w tym roku, 12 lutego. Dzień po tym, jak opuścił zakład karny, ponownie dopuścił się przestępstwa. Był wieczór 13 lutego, ok. godziny 21.00. Dawid R. był pod wpływem alkoholu i początkowo zaczepił pracowników toruńskiego MZK. Wymachiwał w ich kierunku popularnym “tulipanem”, czyli potłuczoną butelką. Zagrożeni mężczyźni natychmiast skontaktowali się ze swoim przełożonym, ale Dawid R. słysząc to, odszedł. W pobliżu przystanku autobusowego spotkał Wiesława R. Brutalnie atakował go potłuczoną butelką i kopał w głowę, usiłując pozbawić mężczyznę życia. Zadał mu kilkanaście ran ciętych na głowie i twarzy, uszkodził mu też palec lewej ręki. Interweniowały osoby trzecie i policja. Tylko dzięki temu, Wiesław R. przeżył.

Podejrzany usłyszał zarzuty 15 lutego. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania zeznań. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Śledztwo jest w toku.

1 thought on “Wyszedł z więzienia po 2 latach. Następnego dnia usiłował zabić przechodnia

  1. Widzieli mężczyznę wymachującego niebezpiecznym przedmiotem i powiadomili tylko przełożonych? Czy zawiadomili też policję lub straż miejską?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *