Wyższe mandaty za brak biletu

Box2
fot. Torun.pl

Radni przyjęli dzisiaj (25.07) uchwałę w sprawie ustalenia cen za przewóz w publicznym transporcie, a także sposób ustalenia wyższych opłat za brak biletu.

Uchwała wprowadza wyższe dodatkowe opłaty za brak biletu. Obecnie opłata za mandat wynosi 160 zł, zgodnie z nową uchwałą wynosić będzie 210 zł. Za uregulowany mandat w ciągu 7 dni od daty wystawienia, opłata wyniesie 105 zł.

Uchwała wprowadza zapis przewozu zwierząt. Za małe zwierzęta trzymane na rękach nie trzeba będzie kasować biletu. W przypadku większych zwierząt należy uiścić opłatę za jednoprzejazdowy bilet normalny.

Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekun będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów. Zmieni się zapis dotyczący przejazdów rencistów. Do tej pory mogli korzystać z ulgowych biletów jednoprzejazdowych, przyjęta uchwała będzie zezwalać na ulgowe bilety okresowe.

Studenci będą mogli zakupić bilety ulgowe wyłącznie na podstawie dokumentów polskojęzycznych oraz legitymacji International Student Identity Card.

Komunikacją miejską za darmo będą mogli podróżować wolontariusze współpracujący przy organizacji Bella Skyway Festival. Dokumentem uprawniającym do przejazdu będzie identyfikator wydawany przez organizatora festiwalu.

2 thoughts on “Wyższe mandaty za brak biletu

  1. Nadal brak biletów ulgowych dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawnosci. W innych miastach takie ulgowe przejazdy przysługuja tylko nie w Toruniu

  2. “Obecnie opłata za mandat wynosi 160 zł”
    Jaki mandat? Jakie 160 zł????
    “MZK: równa jest cenie biletu miesięcznego normalnego na wszystkie linie dzienne i nocne w strefie I (84 zł)”
    Ogarnijcie się trochę widłami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *