Wzruszająca historia 91-letniego szewca z Torunia. Pomoc zaoferowała mu firma z Warszawy

Box1 Wiadomości
fot. fb

Pandemia odcisnęła swoje piętno na wielu małych biznesach. Nie inaczej było w przypadku prowadzonego przez pana Józefa zakładu szewskiego przy ul Radiowej w Toruniu. O 91-latku z wielką pasją do swojej pracy zrobiło się ostatnio głośno za sprawą mediów społecznościowych. Na odzew nie trzeba było czekać. Pomoc w zebraniu zleceń dla doświadczonego szewca zaoferowała firma z Warszawy.

WoshWosh – tak nazywa się zakład szewski ze stolicy, który postanowił pomóc panu Józefowi w zebraniu zleceń. Informacja o pasji 91-letniego torunianina rozeszła się na całą Polskę.

– Przychodzimy z pomocą i mamy nadzieje, że wspólnie z Wami uda się pomóc Panu Józefowi. Pan Józef, oprócz napraw, szyje również buty – szpilki, eleganckie pantofle oraz buty do tańca. Nasz plan jest taki, że przez najbliższe 2 tygodnie zbieramy buty (do naprawy bądź projekty do uszycia) i jedziemy do Torunia, aby przekazać je Panu Józefowi – czytamy we wpisie WoshWosh na Facebooku.

Wpis szybko zyskał na popularności. Zyskał setki polubień i udostępnień. W komentarzach pojawiło się wiele ciepłych słów pod adresem pana Józefa. Wszyscy chcą pomóc 91-letniemu szewcowi.

Wygląda więc na to, że panu Józefowi zleceń brakować nie będzie. Niemniej jednak wciąż warto wspomóc go i wybrać się do niego osobiście, jeśli mamy buty do naprawy. Zakład pana Józefa mieści się przy ul. Radiowej 41.

Tagged

1 thought on “Wzruszająca historia 91-letniego szewca z Torunia. Pomoc zaoferowała mu firma z Warszawy

  1. Wspaniały człowiek i wielki talent! Historię Pana Józefa poznałam w telewizji. Wielka szkoda, że mam tak daleko do Torunia! 🙁 Piękne buty, piękne obrazy.. Chciałabym mieć takiego dziadka lub pradziadka, szczególnie, że swoich nie było mi dane poznać.. Pozdrawiam serdecznie Waszego Toruńskiego mistrza ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.