Z jednym mostem Toruń znów się korkuje

Box2 Interwencje Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Zaczął się właśnie pierwszy weekend z jednym czynnym mostem drogowym w Toruniu. Okazało się, że po weekendowym zamknięciu mostu im. Piłsudskiego, przejazd przez Wisłę jest znacznie utrudniony. Kierowcy narzekają, w mediach społecznościowych roi się od komentarzy opisujących korki przed wjazdem na most im. gen Zawackiej.

Kiedy rozpoczynał się remont starego mostu, byliśmy z sąsiadami przekonani, że trzeba będzie kupić sobie łódkę, aby dostać się na prawobrzeże. Okazało się jednak, że nie było tak źle i komunikacja przebiegała naprawdę sprawnie. Nie mieliśmy prawa narzekać. Jednak to jak wygląda sytuacja po weekendowym zamknięciu starego mostu, woła o pomstę do nieba. Nagle okazało się, że przejazd na drugi brzeg jest dłuższy o przynajmniej kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt minut – pisze jedna z mieszkanek toruńskich Stawek.

REKLAMA

Przypomnijmy, most im. Piłsudskiego przez okres wakacji będzie na weekendy zamykany, aby ekipy remontowe mogły wykonać niezbędne prace. Informacja o takim rozwiązaniu krąży wśród mieszkańców Torunia od ponad miesiąca. Miejski Zarząd Dróg tłumaczy, że jest to w zasadzie jedyna opcja, aby dokończyć remont przeprawy.

1 thought on “Z jednym mostem Toruń znów się korkuje

  1. W sobotę z okolic Paluszka na łódzkiej w okolice Cinema jechałem 45min gdzie normalnie byłoby to 10min, pomijając fakt dużo wyższych kosztow związanych ze spalaniem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *