Z OSTATNIEJ CHWILI! Jest decyzja w sprawie wydziału politologii UMK!

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Kilka minut przed godz. 13 dziekan wydziału politologii i studiów międzynarodowych UMK prof. Zbigniew Karpus poinformował, że zapadła decyzja w sprawie przyszłości tej jednostki. “Wydział będzie istniał” – czytamy na Facebooku.

Prof. Zbigniew Karpus poinformował dziś na Facebooku o rezultatach rozmów z rektorem UMK prof. Andrzejem Tretynem w sprawie przyszłości wydziału politologii i studiów międzynarodowych:

“Szanowni Pracownicy Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych, dzisiaj odbyło się spotkanie kolegium dziekańskiego z Jego Magnificencją Rektorem. Mam wielką przyjemność poinformować Państwa, że dzięki moim staraniom nasz Wydział będzie istniał. Przed nami wielkie wyzwania. O szczegółach poinformuję wkrótce! Dziękuję Państwu za pomoc i wsparcie!” – napisał dziekan wydziału.

Wokół tej sprawy zrobiło się głośno w grudniu ub.r. Wówczas pojawiły się informacje o restrukturyzacji na UMK, związanej z reformą ministra Jarosława Gowina. Wydział politologii i studiów międzynarodowych miał w obecnej strukturze przestać istnieć. Przymierzano się to wcielenia go do wydziału nauk historycznych.

Tym planom sprzeciwili się pracownicy wydziału. Wsparli ich także politycy z regionu m.in. poseł PO Arkadiusz Myrcha i senator Przemysław Termiński.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Z OSTATNIEJ CHWILI! Jest decyzja w sprawie wydziału politologii UMK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *