Z poezją spotkasz się… w pubie. Światowy Dzień Poezji w niezwykłym wydaniu

Box2 Kultura Wiadomości
Pub Spółdzielczy w Toruniu mieści się przy Rynku Staromiejskim 24/fot. Łukasz Piecyk

Choć Światowy Dzień Poezji przypada dopiero w poniedziałek, to już w najbliższy piątek będzie go można uczcić w Pubie Spółdzielczym w Toruniu. 18 marca odbędzie się tam wieczór z poezją w niekonwencjonalnej formie.

Wydarzenie pod hasłem “DzieliMY się poezją!” to zaproszenie do zagłębienia się w świat poezji w niepowtarzalnym klimacie Pubu Spółdzielczego. Organizowane jest we współpracy autorkami tomiku “Siedem cnót”, które w czasie spotkania opowiedzą o swojej twórczości.

REKLAMA

– Spotkanie autorskie jest zaproszeniem do dyskusji o poezji, pisaniu, emocjach, wrażliwości, odważaniu się, wkraczaniu na drogę marzeń, konsekwentnym podążaniu za głosem serca, inicjowaniu i realizowaniu projektów kobiecych w oparciu o szacunek, zaufanie i świadomość, bez konieczności rezygnacji z indywidualnego systemu wartości… ale nie tylko! – zapowiadają organizatorzy.

W czasie spotkania będzie można posłuchać także twórczości mniej znanych autorów, którzy swoje wiersze piszą do szuflady. Autorki “Siedmiu cnót” zaprosiły wcześniej do nadsyłania im swoich prac, spośród których wybrały już siedem osób. Będą one miały możliwość odczytania swoich wierszy w czasie obchodów Światowego Dnia Poezji w Pubie Spółdzielczym.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 18 marca o godz. 18:00. Pub Spółdzielczy mieści się przy ul. Rynek Staromiejski 24. Szczegółowe informacje o spotkaniu i jego organizatorach dostępne są na stronie wydarzenia. Głównym organizatorem jest Fundacja Wspieramy Kulturę SztukArt.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.