Z tęczowymi flagami przeciw zbiórce podpisów “za życiem”. Skończyło się brutalną interwencją policji [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Wiadomości
fot. Marek Krupecki

Najpierw wykręcili jej ręce, a potem we czwórkę zaciągnęli do samochodu – tak wyglądała interwencja policji wobec jednej z protestujących przeciw zbieraniu podpisów “za życiem” na toruńskiej starówce. Lokalne środowiska LGBT+ urządziły dziś kontrę dla tzw. aktywistów pro-life.

Pod zegarem u zbiegu ulic Szerokiej, Królowej Jadwigi i Wielkie Garbary aktywiści pro-life zbierali podpisy przeciw aborcji. Kolejny raz towarzyszyły im kontrowersyjne banery, ukazujące martwe płody. I kolejny raz swój sprzeciw wobec zakazowi aborcji wyraziły środowiska LGBT+, opowiadające się za wolnym wyborem. Z tęczowymi flagami otoczyli zbierających podpisy, ostrzegając przechodniów przed drastycznymi obrazami, prezentowanymi na banerach, ale – jak podkreślają świadkowie wydarzenia – zachowywali dystans i nie dążyli do bezpośredniej konfrontacji ze zbierającymi podpisy. W tym momencie do akcji wkroczyła policja, która zaczęła spisywać osoby z tęczowymi flagami

Jedna z protestujących została potraktowana przez policję wyjątkowo brutalnie. Mundurowi mieli dopatrzyć się zakłócania legalnego zgromadzenia. Czterech funkcjonariuszy siłą przeniosło dziewczynę do radiowozu, uprzednio wykręcając jej ręce. Według relacji świadków, powodem było to, że nie chciała dać się spisać. Zachowanie policji spotkało się ze sprzeciwem pozostałych protestujących. Zablokowali oni możliwość odjazdu policyjnego wozu. Zatrzymana dziewczyna ostatecznie została wypuszczona. Poniżej można zobaczyć fotorelację z całego zajścia:

Tagged

11 thoughts on “Z tęczowymi flagami przeciw zbiórce podpisów “za życiem”. Skończyło się brutalną interwencją policji [ZDJĘCIA]

  1. Porządnie Wybatożyć na Rynku Staromiejskim te tęczowe Antykulturowe Prowokatorki utrudniające w spokojnym zbieraniu podpisów Za Życiem. Macie przykład lewackiej “tolerancji” dla innych poglądów….

  2. SAME KŁAMSTWA LESBIJEK GEJÓW BI I TRANS!! BYŁAM TAM I TO LGBT PO RAZ KOLEJNY ROBI BURDE ATAKUJĄC LEGALNE ZGROMADZENIE ORAZ POLICJĘ! POZA TYM FEMINISTKA ZAATAKOWAŁA FIZYCZNIE WOLONTARIUSZKĘ PRO LIFE I DZIŚ SPRAWA BĘDZIE W KOMISARIACIE.

  3. Prokuratura powinna zająć się awanturami aktywistów LGBT oraz autorem tego artykułu, który podaje same kłamstwa.

  4. Tęczowe lewactwo cały czas prowokuje policję oraz Proliferów i współpracują z nimi fotoreporterzy z Wyborczej (wybiórczej) oraz Tylko Toruń. To była ustawka. Niektórzy z nich otwarcie mówią, że są wyznawcami szatana!!! Tylko się za nich modlić!!!

  5. Kolory i ideologie pomieszały co nie którym w głowach.Gdzie sumienie,tolerancja,miłość,kto normalny na umyśle zakłóca takie zgromadzenia pikiety -demokracja, sieje nienawiść i zgorszenie,przez takie sytuacje pokazuje prawdę o sobie i to co reprezentuje, chamstwo i swoją biedę.Szkoda gadać -wstyd .A może ma za to płacone bo jak widzę to przychodzi/przychodzą na równą godzine z zegarkiem w ręku.A reporter wyborczej tylko szuka sensacji a tu bida .

  6. Po raz kolejny LGBT znieważylo policjantów, dlaczego ani słowa o tym w artykule? W rzeczywistości wyglądało to tak, ze przyszła delegacja LGBT zakłócać regałem zgromadzenie, zrobili zadymę, fotograf od Was zrobił zdjęcia i się wszyscy zawineli. GDZIE WASZA TERANCJA I SZACUNEK ?

  7. Był las będzie las.Po raz kolejny ściera się dobro z złem.I tak to w historii ludzkości bywa że dobro i prawda wygra a zło i nienawiść przegra. Zmieniają się czasy pokolenia lecz każdy szuka miłości nawet najbardziej zagubiony człowiek .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *