Z Torunia do Kutna pociągiem szybciej i bezpieczniej. PLK ogłosiły przetarg

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace nad torowiskiem na linii Toruń – Kutno. W efekcie pasażerowie mają zyskać możliwość szybszego podróżowania. Poprawić się ma także poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Trasę kolejową Toruń – Kutno czekają kolejne usprawnienia. Część prac zrealizowano już w latach ubiegłych, teraz przyszedł czas na kolejne. Wybrane odcinki torów między Ostrowem a Toruniem Głównym zostaną zmodernizowane. Aby poprawić bezpieczeństwo, wykonane zostaną także prace na dwóch przejazdach kolejowych w Otłoczynie, a także rogatki i monitoring na dwóch przejściach dla pieszych w Toruniu (ul. Rypińska – Lipnowska oraz ul. Rudacka – Grzybowa). Prace mają zostać zakończone do grudnia 2023 roku. Wykonawcy czas na składanie ofert w przetargu mają do 2 listopada. 

Część prac na trasie Toruń – Kutno jest obecnie w trakcie realizacji. Do kwietnia przyszłego roku zakończyć się mają roboty na peronie nr 2 w Wiktorowie. Wtedy też gotowe mają być prace na odcinku Kaliska Kujawskie – Czerniewice, gdzie ułożono już nowy tor, a sieć trakcyjna jest w trakcie wieszania.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *