“Za minutę 49 groszy, za postój 9”. Co warto wiedzieć o elektrycznych hulajnogach?

Box2 Wiadomości
Fot. materiały prasowe

Do Torunia dotarły elektryczne hulajnogi. Miasto Mikołaja Kopernika dołączyło właśnie do globalnej sieci, która zaangażowana jest w rozwijanie trendu elektromobilności.

– Na początek flota toruńska będzie liczyć 75 hulajnóg i 25 skuterów, ale w niedługim czasie pomnożymy te liczby razy dwa – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city. – Naszym celem jest to, by mieszkańcy mogli sprawniej poruszać się po często zakorkowanym mieście, a przy okazji, by zyskali kolejne źródło wspaniałej rozrywki. Jazda elektryczną hulajnogą czy skuterem to bowiem doskonały sposób na spędzenie popołudnia na świeżym powietrzu.

W jaki sposób można skorzystać z oferty blinkee.city? Pierwszym krokiem jest rejestracja w bezpłatnej aplikacji blinkee.city. Cała obsługa pojazdów, a więc ich rezerwacja, uruchomienie i zakończenie podróży, odbywa się online.

– Korzystanie z naszych hulajnóg i skuterów jest bardzo intuicyjne – dodaje Paweł Maliszewski. – Aby jednak było bezpieczne i zgodne z regulaminem nieustannie przypominamy o kilku ważnych zasadach, m.in. tych dotyczących parkowania. Skuter czy hulajnogę można odstawić w dowolnym miejscu w strefie miasta określonej w aplikacji, tam gdzie jest to dozwolone przez przepisy ruchu drogowego. Apelujemy, żeby przed odejściem od pojazdu upewnić się jeszcze, że stoi on stabilnie oparty na stopce i że jego obecność w danym miejscu nie będzie przeszkadzać innym uczestnikom ruchu.

Hulajnogi wyposażone są m.in. w światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny, zlokalizowany w tylnej części jednośladu.

– Zależało nam także na tym, by pojazdy nie rozwijały prędkości, która mogłaby stwarzać zagrożenie w ruchu, dlatego wprowadziliśmy limity prędkości – dla hulajnogi do maksymalnie 25 km/h, a dla skutera do 45 km/h. Chcemy chronić zarówno naszych użytkowników, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego – tłumaczy Paweł Maliszewski. 

Jakie są koszty wypożyczenia urządzeń?

Koszt wypożyczenia hulajnogi to 2,5 zł opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy i 9 gr za minutę postoju.

Z kolei użytkowanie skutera kosztuje 69 gr za minutę jazdy i również 9 gr za minutę postoju. Dziennie za skutery można zapłacić maksymalnie 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty licznik staje, ale jazdę na jednośladzie można kontynuować.

Ze szczegółowymi zasadami korzystania z elektrycznych pojazdów można zapoznać się w regulaminie usługi umieszczonym na stronie www blinkee.city lub pod numerem infolinii: 22 290 25 25. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *