Za oknami pierwszy śnieg. Na drogach Akcja Zima

Box1 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski dla UMT

W tym roku nie musieliśmy długo czekać na pierwszy śnieg. Już wczoraj na ulicach zrobiło się biało, a to oznacza, że drogowcy musieli zmobilizować się do pracy. W Toruniu do Akcji Zima Miejski Zarząd Dróg przygotował 100 pracowników i 51 sztuk specjalistycznego sprzętu.

Opady śniegu to dla kierowców powód do szczególnej uwagi. Trudne warunki atmosferyczne sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom, dlatego na drogach powinno się zachować ostrożność. Dużo pracy od wczoraj mają też miejskie służby.

– W pierwszej kolejności sprzęt odśnieżający zabezpieczy newralgiczne miejsca na mapie drogowej miasta. Należą do nich drogi wlotowe i wylotowe z miasta, mosty, wiadukty, estakady oraz miejsca niebezpieczne. Do takich należy m.in. zjazd Ślimakiem Getyńskim na Bulwar Filadelfijski – wyjaśnia Ireneusz Makowski, zastępca dyrektora MZD. 

Potem w kolejce do odśnieżania wyznaczone są kolejne drogi, w podziale na cztery kategorie priorytetowości. Służby największy nacisk kładą na skrzyżowania, ostre zakręty, przejścia dla pieszych, zjazdy, mosty, wiadukty i estakady oraz drogi wlotowe do miasta. Są to:

Drogi I kolejności – 484 km głównych ciągów komunikacyjnych miasta, wiadukty i mosty. To takie ulice, jak np. Szosa Chełmińska, Lubicka, Bydgoska, Olszyńska, Łyskowskiego, Wyszyńskiego.

Drogi II kolejności – łącznie 125 km, np. ulice Lotników, Kozacka, Targowa, Chabrowa, Forteczna, Drzymały, Strzałowa, Szubińska.

Drogi III kolejności – 275 km np. ulice Jagodowa, Irysowa, Agrestowa, Długosza, Spółdzielcza czy Wodociągowa.

Drogi IV kolejności odśnieżania – 60 km np. ulice Młyńska, Przy Grobli, Kuropatwy, Nad Rzeczką.

Tagged

1 thought on “Za oknami pierwszy śnieg. Na drogach Akcja Zima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *