Zadbaj o swoje zdrowie kompleksowo

Materiały partnera Wiadomości
Medical Clinic Babiarz znajduje się w Krobi przy ul. Dolina Drwęcy 47a. Fot. Łukasz Piecyk

Medical Clinic Babiarz świadczy specjalistyczne usługi rehabilitacyjne dla pacjentów z problemami zdrowotnymi. Celem kliniki jest zwalczanie dolegliwości bólowych i poprawa komfortu codziennego funkcjonowania pacjentów. Znajdą oni w ofercie kliniki m.in. światłolecznictwo, laseroterapię, krioterapię, elektroterapię, magnetoterapię, sonoterapię, kinezyterapię i masaż. Nowością jest terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej. Do skorzystania z usług kliniki zachęcają atrakcyjne ceny, dogodny dojazd i wieloletnie doświadczenie personelu. 

Właściciel kliniki, Mariusz Babiarz, swoje umiejętności kształtował m.in. w trakcie pracy w szpitalu i prywatnej przychodni. Jego podejście do pacjenta ukształtowała także wieloletnia praca z seniorami w Domu Opieki „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach.

Pan Mariusz jest bardzo dobrym fizjoterapeutą. To osoba otwarta, rzetelna, sumienna, empatyczna. Potrafiąca nawiązywać z mieszkańcami silną więź emocjonalną – opowiada Ewa Łaszewska, kierownik Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach.

Doświadczenie w wielu dziedzinach fizjoterapii pozwoliło przygotować kompleksową ofertę dla pacjentów. Klinika w Krobi oferuje szereg zabiegów rehabilitacyjnych i masaży, których realizacja oparta jest na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. 

Podejście pana Mariusza do pacjenta jest bardzo profesjonalne, nawet osobiste. W trakcie zabiegu można z nim porozmawiać, dba o nastrój pacjenta, jest bardzo opiekuńczy i każdy swój krok dokładnie wyjaśnia – zapewnia Stella Dawid. – To człowiek z powołaniem.

Pierwszym zabiegiem fizjoterapeutycznym, oferowanym w Medical Clinic Babiarz, jest światłolecznictwo. To zabieg wykonywany lampą Sollux. Emituje ona promieniowanie podczerwone, wnikające głęboko pod tkankę skórną. Zabieg rozszerza naczynia krwionośne, obniża napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a do tego pobudza receptory cieplne skóry. Światłolecznictwo poprawia metabolizm organizmu, stosowane jest jako metoda detoksykacyjna, niweluje bóle i stany zapalne, wykorzystywane jest także w leczeniu zespołów przeciążeniowych stawów, ścięgien i mięśni oraz trudno gojących się ran po zapaleniach bakteryjnych skóry.

Popularnym zabiegiem w naszej klinice jest także laseroterapia, wykonywana za pomocą sondy punktowej lub aplikatora prysznicowego. Wiązki lasera wywołują efekty biochemiczne, bioelektryczne i bioenergetyczne. Wzmacniają układ odpornościowy, poprawiają krążenie i przyspieszają proces regeneracji komórkowej – tłumaczy Mariusz Babiarz. – Laseroterapię wykorzystuje się m.in. w chorobach układu kostno-mięśniowego i chorobach dermatologicznych.

Kolejny zabieg to krioterapia ciekłym azotem, która jest jedną z najstarszych metod fizykoterapii. Leczenie zimnem wywołuje efekty o działaniu miejscowym, m.in. przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zmniejsza napięcie mięśni, ogranicza powstawanie krwiaków pourazowych i zmniejsza obrzęki. Polecana jest nie tylko dla osób, zmagających się z chorobami narządów ruchu, ale także z chorobami neurologicznymi. Pacjenci Medical Clinic Babiarz w ofercie znajdą poza tym elektroterapię, w skład której wchodzi wiele zabiegów, np. zabieg TENS. To elektryczna stymulacja nerwów przez skórę, odżywiająca tkanki. Pozwala na szybsze usuwanie produktów przemiany materii oraz łagodzenie bólu i procesów zapalnych. Zabieg rekomendowany jest m.in. w dyskopatiach, chorobach zwyrodnieniowych stawów i nerwobólach.

Oferujemy także magnetoterapię, czyli terapię polem magnetycznym. Pole magnetyczne daje wiele korzyści. Przenika bez ograniczeń przez ubranie, opatrunek gipsowy i cały organizm człowieka. Oddziałuje m.in. na syntezę kolagenu, przyspieszając zrost kostny i pomaga uzupełniać niedobory wapnia w kościach – wyjaśnia Mariusz Babiarz.

Sonoterapia z kolei to metoda leczenia ultradźwiękami. Ultradźwięki działają rozluźniająco na mięśnie, dlatego bardzo często wykorzystywane są przez sportowców. Doskonale sprawdzają się w przypadku blizn, przykurczów czy zwłóknień mięśni. Kinezyterapia natomiast, także oferowana przez Medical Clinic Babiarz, opiera się na bezpośrednim oddziaływaniu na chory narząd. Składają się na nią różnorodne ćwiczenia, dobierane pod kątem funkcjonowania pacjenta oraz celu, założonego do osiągnięcia. 

Ostatnią pozycją w naszej ofercie jest masaż. Jego rodzaj dobierany jest w zależności od jednostki chorobowej. Wykonujemy masaż klasyczny, segmentarny, izometryczny i drenaż limfatyczny. Specjalizujemy się także w masażu shantala – wymienia Mariusz Babiarz.

Klinika w Krobi to nie tylko doświadczona kadra i szeroka oferta. To także najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku. Pacjenci kliniki mają poczucie, że są w dobrych rękach. Przed Medical Clinic Babiarz znajdują się miejsca parkingowe dla klientów, a sam budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowością w klinice jest także komora hiperbaryczna, umożliwiająca przeprowadzenie innowacyjnej terapii tlenowej. Medical Clinic Babiarz oferuje także atrakcyjne cenowo rabaty dla klubów sportowych, klubów seniora, ośrodków fitness, siłowni i szkół. Wreszcie, zabiegi w klinice to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Imienny bon upominkowy uprawnia do skorzystania przez obdarowanego z dowolnie wybranego zabiegu. Zadowolenie gwarantowane.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej kliniki oraz pod nr tel.: 600-507-535 lub 600-021-337.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.