Zagrają w curling dla toruńskiego hospicjum

Box2 Sport Wiadomości
fot. Toruński Klub Curlingowy

Już w najbliższą niedzielę 15 grudnia na lodowisku Mentor odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Świąteczna Bitwa Gwiazd to cykliczny turniej charytatywny, w ramach którego chętne drużyny zagrają dla Hospicjum Nadzieja. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Świąteczna Bitwa Gwiazd to już 10. edycja turnieju, organizowanego przez Toruński Klub Curlingowy. Curling to sport zespołowy, rozgrywany na lodowisku przez dwie czteroosobowe drużyny. Dyscyplina polega na zagrywaniu granitowych kamieni, które wypuszcza się w kierunku okręgu na końcu torów. W każdej partii meczu zdobywa się punkty za precyzyjne ślizgi kamieni. Pasjonaci curlingu będą mogli spróbować swoich sił na lodowisku Mentor Sport. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w wydarzeniu wzięli udział początkujący. Zawodnicy z Toruńskiego Klubu Curlingowego w piątek 13 grudnia przedstawią chętnym podstawowe zasady gry. Do zawodów staną nie tylko grupy przyjaciół, ale także drużyny reprezentujące zakłady pracy, kluby sportowe czy dowolne organizacje.

REKLAMA

Turniej charytatywny organizowany jest dla toruńskiego Hospicjum Nadzieja, które działa na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Dla 16 zakwalifikowanych drużyn warunkiem wzięcia udziału było przekazanie darowizny w wysokości 240 złotych, która w całości zostanie przekazana na cele statutowe Hospicjum. Kibice z kolei mogą wziąć udział w loteriach fantowych i licytacjach na rzecz placówki. Wstęp na rozgrywki jest bezpłatny. Na odwiedzających będzie czekać słodki poczęstunek, a dla dzieci animatorzy przygotują salę zabaw. Imprezie będą towarzyszyć świąteczne przeboje.

Świąteczna Bitwa Gwiazd odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 grudnia w godzinach 8:00 – 13:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *