Zagraniczni studenci wyjdą z sercem na dłoni do torunian

Wiadomości
Dziś pracownicy działu razem ze studentami z koła ESN UMK Toruń przygotowywali torby z piernikami dla uczestników akcji, fot. Andrzej Romański/UMK

Zagraniczni i polscy studenci UMK w ramach Tygodnia Tolerancji będą rozdawać torunianom piernikowe serca. Na każdym opakowaniu znajdą naklejki z przesłaniem każdego zagranicznego studenta biorącego udział w akcji.

Akcja w ramach Tygodnia Tolerancji odbędzie się 13 listopada (wtorek) w samo południe na Rynku Staromiejskim. Zagraniczni i polscy studenci UMK będą rozdawać mieszkańcom Torunia pierniki w kształcie serca. Na opakowaniach słodkości zostaną umieszczone naklejki z przesłaniem każdego zagranicznego studenta uczestniczącego w akcji.

– Wręczenie drobnego upominku i jednocześnie symbolu Torunia ma być okazją do spotkania mieszkańców z obcokrajowcami, zachętą do poznania – choćby przelotnego – studentów, którzy w ramach programu Erasmus+, a także studiując na pełen cykl kształcenia, uczą się, mieszkają, żyją w mieście. Symboliczny gest wręczenia piernikowego serca ma być sygnałem otwartości i pozytywnego nastawienia cudzoziemców do mieszkańców – informuje UMK.

Grupę blisko 50 studentów przywitają prezydent Torunia Michał Zaleski oraz prof. Wojciech Wysota, prorektor UMK ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym. Później studenci ubrani w koszulki „I love Toruń” oraz z logo UMK przejdą ulicami Starówki, wręczając przechodniom słodkie upominki.

Akcję organizują wspólnie dział współpracy międzynarodowej UMK i toruński magistrat.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys