Zakończył się remont dwóch kamienic na starówce. Pochłonął prawie 920 tys. zł

Box2 Wiadomości

Dwie zabytkowe kamienice, zlokalizowane przy Rynku Staromiejskim 26 oraz na rogu ul. Chełmińskiej i Rynku Staromiejskiego, zostały wyremontowane. Prace objęły nie tylko elewacje, ale także klatki schodowe i podwórza. Zadbano także o termoizolację i wymianę instalacji elektrycznych.

Zakończył się kompleksowy remont dwóch kamienic na toruńskiej starówce. Pierwsza z nich to gotycka kamienica przy ul. Rynek Staromiejski 26. Druga to kamienica na rogu ul. Chełmińskiej i Rynku Staromiejskiego, tzw. kamienica Pod Złotym Koziorożcem, pochodząca ze średniowiecza. Oba budynki zostały przebudowane w XIX i XX wieku. W latach 2018-2019 wymieniono w kamienicach system ogrzewania – zastępując stare piece kaflowe centralnym ogrzewaniem i podłączając budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, co kosztowało miasto prawie 220 tys. zł. Wtedy wyremontowano także dach i kominy.

Teraz kamienice przeszły kompleksowy remont, obejmujący renowację klatki schodowej, nawierzchni podwórza oraz wymianę instalacji elektrycznej i wykonanie termoizolacji oraz nowej elewacji. Prace pochłonęły łącznie prawie 920 tys. zł.

Fot. Natalia Przytarska dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *