Zakończył się remont dwóch kamienic na starówce. Pochłonął prawie 920 tys. zł

Box2 Wiadomości

Dwie zabytkowe kamienice, zlokalizowane przy Rynku Staromiejskim 26 oraz na rogu ul. Chełmińskiej i Rynku Staromiejskiego, zostały wyremontowane. Prace objęły nie tylko elewacje, ale także klatki schodowe i podwórza. Zadbano także o termoizolację i wymianę instalacji elektrycznych.

Zakończył się kompleksowy remont dwóch kamienic na toruńskiej starówce. Pierwsza z nich to gotycka kamienica przy ul. Rynek Staromiejski 26. Druga to kamienica na rogu ul. Chełmińskiej i Rynku Staromiejskiego, tzw. kamienica Pod Złotym Koziorożcem, pochodząca ze średniowiecza. Oba budynki zostały przebudowane w XIX i XX wieku. W latach 2018-2019 wymieniono w kamienicach system ogrzewania – zastępując stare piece kaflowe centralnym ogrzewaniem i podłączając budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, co kosztowało miasto prawie 220 tys. zł. Wtedy wyremontowano także dach i kominy.

Teraz kamienice przeszły kompleksowy remont, obejmujący renowację klatki schodowej, nawierzchni podwórza oraz wymianę instalacji elektrycznej i wykonanie termoizolacji oraz nowej elewacji. Prace pochłonęły łącznie prawie 920 tys. zł.

Fot. Natalia Przytarska dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *