Zakończyła się budowa żłobka w lewobrzeżnej części Torunia [ZDJĘCIA]

Box1 Wiadomości
Fot. Lech Kamiński dla UMT

Pierwszy żłobek miejski w lewobrzeżnej części miasta jest już gotowy. Budowa nowoczesnego budynku pochłonęła ponad 10 mln zł. Placówka zostanie otwarta po ustabilizowaniu sytuacji epidemicznej. Informacja o naborze także pojawi się w późniejszym okresie.

Żłobek Miejski nr 4 przy ul. gen. Andersa 21 w Toruniu to inwestycja długo oczekiwana przez rodziców. Do tej pory w lewobrzeżnej części miasta nie funkcjonował żaden miejski żłobek. Budynek pomieści 145 dzieci. To nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt z windami, świetlicą, pokojem rodzica, wózkownią oraz pomieszczeniami sanitarno-magazynowymi i administracyjnymi. Znajdzie się w nim także sala do terapii sensorycznej dzieci, czyli tzw. pokój doświadczania świata. Projekt pochłonął ponad 10.2 mln zł, ale w 85 proc. był dofinansowywany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Do żłobka będą przyjmowane dzieci rodziców, zamieszkałych w Toruniu, którzy powracają na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka lub są bezrobotni ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym osób, które przerwały karierę zawodową ze względu na urodzenie dziecka lub przebywają na urlopie wychowawczym).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *