Zakończyła się budowa żłobka w lewobrzeżnej części Torunia [ZDJĘCIA]

Box1 Wiadomości
Fot. Lech Kamiński dla UMT

Pierwszy żłobek miejski w lewobrzeżnej części miasta jest już gotowy. Budowa nowoczesnego budynku pochłonęła ponad 10 mln zł. Placówka zostanie otwarta po ustabilizowaniu sytuacji epidemicznej. Informacja o naborze także pojawi się w późniejszym okresie.

Żłobek Miejski nr 4 przy ul. gen. Andersa 21 w Toruniu to inwestycja długo oczekiwana przez rodziców. Do tej pory w lewobrzeżnej części miasta nie funkcjonował żaden miejski żłobek. Budynek pomieści 145 dzieci. To nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt z windami, świetlicą, pokojem rodzica, wózkownią oraz pomieszczeniami sanitarno-magazynowymi i administracyjnymi. Znajdzie się w nim także sala do terapii sensorycznej dzieci, czyli tzw. pokój doświadczania świata. Projekt pochłonął ponad 10.2 mln zł, ale w 85 proc. był dofinansowywany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Do żłobka będą przyjmowane dzieci rodziców, zamieszkałych w Toruniu, którzy powracają na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka lub są bezrobotni ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym osób, które przerwały karierę zawodową ze względu na urodzenie dziecka lub przebywają na urlopie wychowawczym).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *